Ylin valmennusjohto vaihtoon....

välittömästi ja uusia, motivoituneita sekä nykyaikaiset valmennusmenetelmät hallitsevat henkilöt johtamaan suomalaista yleisyrheilua. Jarmo Mäkelä esikuntineen on kyllä saanut mahdollisuuden näyttää "osaamistaan" ja tulokset ovat tippuneet vuosi vuodelta. Tällä porukalla pohja ei vielä ole edes näkyvissä....???!!!!
21192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Johtajia on liikaa yleisurheilupuolella. Urheilijat on saaneet liian hyvät olosuhteet ja motivaatio on kadonnut. Tehdään vaan sen verran treeniä, että urheilijapalkka juoksee. Hävetkää koko huippu-urheilu porukka.

Äänestä
  • mieltä! Olisko se näyttävää, jos esimerkiksi yleisurheilussa olisi joukkue, jossa olisi kolme urheilijaa, ja kaksi johtajaa? Kyllä johtajia tarvitaan, koska siitä syntyy se massaurheilun kuva"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täysin kyllästynyt..... kirjoitti:

välittömästi ja uusia, motivoituneita sekä nykyaikaiset valmennusmenetelmät hallitsevat henkilöt johtamaan suomalaista yleisyrheilua. Jarmo Mäkelä esikuntineen on kyllä saanut mahdollisuuden näyttää "osaamistaan" ja tulokset ovat tippuneet vuosi vuodelta. Tällä porukalla pohja ei vielä ole edes näkyvissä....???!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu