Paljonko teillä on neliöitä kämpässä ja huoneluku?
Montako henkilöä asuu?
Meinasin vaan, kun olen muuttamassa isommasta lukaalista 49 m2 kaksioon kaverin kanssa.
Kestääkö pää?
Montako henkilöä asuu?
Meinasin vaan, kun olen muuttamassa isommasta lukaalista 49 m2 kaksioon kaverin kanssa.
Kestääkö pää?
Vastaukset 12
Vanhimmat
175m2. 1 asukki.
.... 4 asukasta. Lisää neliöitä tulee joskus....ehkä.
Kyllä pyykkäys ja tiskaus esimerkiksi ottaa aikaa paljon enemmän...
Nurmikon leikkuuta odotan kauhulla.....5000m2 :/
Meillä ei oo turhan siistiä....
On noi kossit sellasia, että tunti-pari siivoamisen jälkeen on ihan saman näköistä ku ennen siivousta.
hyvin toimeen, niin kestäähän se. Olen asunut 40,5 neliössä kolmen ihmisen kanssa mukavasti jonkin aikaa.
.
kyl sillä pärjää aivan mukavasti
tuoki yläkerta nii sanosin 170 neliöö..koha saahaa kaikki pinnat nii ettei neliöitä enäi hupene.. ;o)
..*..asukkeja kaksi nahkamarakattii
..*..neljä kissaa
..*..yksi koiruus
..remppaa ja muija roikkuu netissä.
Reilu työnjako näin tasa-arvon aikoina.
Kuinka äijäsi suostuu tuollaiseen? Tossukka?
...viiden "rakkaani" kanssa tällä hetkellä 45 neliötä, mutta muutan talveksi 120m2, tai sitten kotitilan 150m2.
Joo, ei kestä pää kaupunki asumista.. ja rakkaideni äänekäs hinkuttaminen kerrostalossa olisi muidenkin hermoja raastavaa... =)
Hugh Hefnerilläkin on iso talo.
69 m2, vakituiseen 3 hlöä ja yks koira, joka toinen viikonloppu ja vähä enemmänkin, niin tääl on 5 hlöä ja 2 koiraa. Välillä meinaa pää revetä.
Mutta, jos täs nyt kuukauden-kahden sisällä pääsis uuteen kämpään muuttamaan, ni sit on tilaa 250 m2 kahdessa kerroksessa.
kahdessa kerroksessa ja "tontti" 80ha ja yksin asun.