Conny Karlsson, sai VHH:sta palkaksi paksusuolen syövän.
Kuulantyöntäjä
etniin
15156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sama linja jatkuu kun ei mittään järkevää vastustajilla.
puhu tollo sitten vasta
Jos tekisit itse mitä uhoot. Ota selvää ennen kuinm keksi satuja, vai oletko siinä iässä??
http://www.mtv3.fi/urheilu/mmyleisurheilu/uutiset.shtml/arkistot/mmyleisurheilu/2009/07/911792
että sellasta.. Ei kannata ruveta VHH:lle!!
Missä sanottiin edes joku syy tulehdukseen.
Todennäköisesti hän on leikkinyt uurheilujuomilla ja hiilihydraattilatuksilla ennen kisoja. Siihen päälle vähän kevyttuotteita ja margariineja niin kyllä tulehdukset jytää.
Joko kohta päiväkodin tauko on ohi??
muttet tunnusta kaikkia ;)
Kyllähän niissä urheilujuomissa ja prodeparutkoissa on just semmosia...:
http://www.uku.fi/vaitokset/2001/ttikka.htm
Syöpäsolu juuri tarvitsee GLUTAMIINIHAPPOA, lukee profeaaorin kirjoittamassa kirjassa.
Sinulle pitäisi antaa tuo Utrion ehdottama "kuolinpilleri", se helpottaisi monen elämää, itsesi mukaanlukien.
laisille, jotka elämä kiihkouskossa rasvaan, ei tartte antaa pilleria.. Kyl sen rasva valitettavasti tekee, sorry!
Kyl sul itel on kiihkousko sokruun siis hei! Varpisti on, iskä niinku kerto.
Kannattaa lukea:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8334553
"Experts believe a high intake of linoleic acid, found in foods like "healthy" margarines, may be implicated in a third of ulcerative colitis cases.
eli kolmanneksessa havaituista haavaisista paksusuolitapauksista, on todettu korkea linolihappopitoisuus. Linolihappoa on reippaasti mm. "terveellisissä" margariineissa ja kasviöljyissä (omega-6).
"However, he said: "Nevertheless there is good biological plausibility of why linoleic acid can cause inflamation, and certainly Western diets are often excessive in this kind of fat."
Linoleenihappo voi aiheuttaa inflamaatiota ja usein länsimaisessa dieetissä on sitä reilusti ylimäärin. (Tämänhän olemme aina tieneet ;) )
"those whose diets included the most linoleic acid were more than twice as likely to develop the condition as those whose diets contained the least."
Eli ne joiden dieetti sisälsi eniten linolihappoa, oli haavaisen paksusuolen kehittymisen todennäköisyys yli kaksinkertainen, verrattuna dieettiin, joka sisälsi vähiten linolihappoa.
Suolet ruvella margariineista ja öljyistä, joissa on korkea linolihappopitoisuus.."
MARGARIINIT SAIRASTUTTAVAT!
"Conny Karlsson, sai VHH:sta palkaksi paksusuolen syövän."
Siinä taas hyvä esimerkki trollin olemattomasta päättelykyvystä! Ja ylitsevuotavasta yksinkertaisuudesta!
TV-ohjelmassa (Akuutti 15.9.) käseteltiin useita aiheita. Yksi niistä oli Conny Karlssonin sairastuminen haavaiseen paksusuolen tulehdukseen. Toinen oli kivikautinen ruokavalio, joka on eräs vähähiilihydraattisen ruokavalion versio.
Conny Karlsson ei ole ollut kivikautisella ruokavaliolla. Eikä kivikautisella ruokavaliolla ole ollut haavaista paksusuolen tulehdusta. Mutta kuten olemme usein huomanneet, yksinkertaisetkin asiat menevät trollin päässä sekaisin. Niin nytkin. Nyt hän väittää Conny Karlssonin sairastuneen vähähiilihydraattisen ruokavalion takia. Käsiteltiinhän Karlssonia ja VHH:ta samassa ohjelmassa.
Voisiko joku ohjata trollin hoitoon. Tuollainen ei ole tervettä...
Ennen luultiin, että kuidun syönti riittävästi vaikuttaisi paksunsuolen syöpään. Uudemmat tutkimukset kumosivat kuitenkin tämän väitteen, ja nykyinen kanta yhdistää paksunsuolen syövän runsasrasvaiseen ravintoon, joskin sekin yhteys voisi selittyä myös pelkällä ylipainolla.
ravintoon. Teolliset keinorasvat pannaan.
scd-ruokavalioon.