Gm- tekniikasta aiheutuvat seuraukset voivat olla huomattavasti vakavampia kuin edes osataan kuvitella. Eräs esim. voisi olla mehiläiskato, joka vaivaa monia maita. Ei olisi mitenkään kaukaa haettua että syyt juontaisivat gm- kasveihin ja käytettyihin torjunta-aineisiin.
Mehiläisen elimistö vaikuttaa ikään kuin hajonneen sisältä käsin. Samanlailla käy kuulemma koe-eläimille, joille syötetään gm-ruokaa yli 6kk. Selvät muutokset näkyvät n. 3kk.
Haluan painottaa että em. on pelkästään oma arvioni asiasta, ja koska en ole asiantuntija, niin sehän on sitten puhdasta arvailua!
Ps. suojelkaa lapsianne, ja sanokaa ei geeniruoalle.
Hyvin vakavia seuraamuksia...
3
1166
Vastaukset
- murkinamuksu
>Haluan painottaa että em. on pelkästään oma arvioni asiasta, ja koska en ole asiantuntija, niin sehän on sitten >puhdasta arvailua!
Kaikki ihmiset eivät halua nähdä totuutta,koska se järkyttää heidän vuosien aivopesun tuloksena syntynyttä maailmankuvaansa.- Jusa järkevä
Sori vaan mutta en jaksa huolestua. Se että gm-ruoalla voisi olla jokin MAHDOLLINEN seuraus ei ole todellakaan mitään verrattuna siihen vääryyteen että juuri TÄLLÄ HETKELLÄ maailmassa sadat miljoonat ihmiset näkevät nälkää.
Manipuloikaa vain ruokaa minkä kerkeätte, viisaat tiedemiehet.
- vato-vato
Mulle kasvo isot nyrkit ja pienet munat kun vedin keemoota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483583Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463342- 532779
- 322046
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301972Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k431790- 481686
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961645- 391400