Missä liha?

1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Helena kirjoittaa asiaa - kuten usein aikaisemminkin.

Suomessa kun ei kansa ymmärrä mitään laadusta, niin sitten on kauppojen tiskit täynnä moskaa (eli sitä saa mitä tilaa). Kunnon lihaa löytää vain kauppahalleista ja niitä on harvassa.

Näilläkin palstoilla valitetaan pääasiassa hinnoista, mutta laadun päälle ei ymmärrä edes yksi kymmenestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


'Steak Is Humour' kirjoitti:

http://suomenkuvalehti.fi/blogit/eri-mielta/on-aika-vaatia-laatua-ruokapoytaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu