Pizzerioiden salaattikojut hirveitä taudinlevittäjiä

Salaattikauhat joita kaikki on lääpineet paskasilla käsillään lilluu salaatin seassa ja takista putoilee kaikki paskat salaattiin kun kurottelee lautaselle tavaraa, että hyvää ruokahalua vain! :)
3609
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vahvistan ajatuksesi - nämä itsepalvelukauhontapaikat ovat vihonviimeisiä.

Pizzeria on palvelupaikka, missä ruoka - alkuruoasta jälkkäriin - kuuluu tuoda asiakkaalle pöytään. Samoin kuin lasku lopuksi. En mene sellaiseen paikkaan, jossa on nuutuneen kiinankaalihakkeluksen itsejakelupiste, jonka vieressä nököttää näitä epämääräisen näköisiä salaatinkastiketötsiä - menen muualle.

Minä pidän hyvästä ruoasta.

Äänestä
  • Kaikissa tuoreissa vihanneksissa ja salaateissa on paljon bakteereita jos niitä ei keitä. Sitä paitsi bakteerit ovat vain terveellisiä. Kun syö paljon tuoretta salaattia ja vihanneksia niin ei sairastu flunssaan juuri ikinä ja vastustuskyky toimii hyvin. Vitamiineista se ei johdu vaan bakteereiden ansiosta.

    Äänestä

  • paitsi sairaalabakteerit kirjoitti:

    Kaikissa tuoreissa vihanneksissa ja salaateissa on paljon bakteereita jos niitä ei keitä. Sitä paitsi bakteerit ovat vain terveellisiä. Kun syö paljon tuoretta salaattia ja vihanneksia niin ei sairastu flunssaan juuri ikinä ja vastustuskyky toimii hyvin. Vitamiineista se ei johdu vaan bakteereiden ansiosta.

    Olet oikeassa tuossa bakteeriasiassa - on bakteereita ja bakteereita. Lähinnä olen jurppiutunut noiden itsekauhontapisteitten yleisestä hygienia- ja siisteystasosta - jollei muuten niin esteettisessä mielessä. Monen asiakkaan jäljiltä kun kauhat ovat vartta myöten liemessä, salaatit miten sattuu ja kastikepullot tahmaisia, ettei ilkeä edes käteen ottaa.

    Toinen asia on sitten se, että en pidä siitä, että paikka jonka luulisi pärjäävän paremmin hyvällä palvelulla - siis pizzeria - alentuu pikaruokapaikan tasolle niin usein. Harvan paikan pizzat ovat niin hyviä, että asiakas sen takia viitsisi käydä - hyvä ja asiallinen palvelu on paljon helpompi saada aikaan kuin hyvä pizza.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei noroa mulle kirjoitti:

Salaattikauhat joita kaikki on lääpineet paskasilla käsillään lilluu salaatin seassa ja takista putoilee kaikki paskat salaattiin kun kurottelee lautaselle tavaraa, että hyvää ruokahalua vain! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu