Tähän on puututtava!!!

äXDee

Nyt ei oo kyse sellasesta tavanomasesta nipottamisesta et "keitto on kylmää","Laatikossa outo sivumaku" jne. Meillä on kyllä kotona totuttu kaikenlaiseen ruokaan kun on Ranskassa kin asuttu ja kyllä mä kouluruokaa siedän, mut nyt mua on alkanu vähän arveluttamaan: onko se hygieenistä? Oon nyt seiskal ja seiskoil on meidän koulus oltava ainakin päivän tai pari meidän koulun ruokalas (TET-harjoittelua) tekemässä töitä (siivoomista sun muuta). Kun tuli mun ja mun kaverin vuoro tässä juuri sain aikamoiset traumat. En pelkästään niistä jäisistä seiti-laatikoista vaan erityisesti näistä asioista: maahan tippui yksi peruna ja kysyin yhdeltä keittotädiltä et laitanko roskiin ja mis on roskis. Keittotäti sano et takasin vaan. Ajattelin ensin tädin pilailevan, mutta myöhemmin kerroin luokkalaisilleni tämän ja moni sanoi keittotädin sanoneen samaa tuossa tilanteessa. Myöhemmin samana päivänä nostelin koreista pudonneita leipiä maasta ja vieressäni seissyt täti sanoi että ne mitää laitaa sitten takaisin koreihin.
Hygienistä ja terveellistä? Jaa-a. Mutta entäs tämä tarina: tiedätte varmaan niitten vesisäiliöiden alla ne mustat tai valkoiset altaat mihin vesi siten tippuu jos roiskuu? Jokatapauksessa, minun piti sellaisia tyhjennellä ja kun kysyin taas tädeiltä että mihin, niin tädit vastasivat että takaisin vesisäiliöön tietenkin. Ihmettelin ja kysyin että olivatko tädit nyt tosissaan koska vedessä oli leivänmuruja ja muuta roskaa mutta sinne se vesi oli pantava. Kaippa sitten. Kun olen myöhemmin katsellut tätien työtä vähän tarkemmin olen tosiaankin huomannut että he tekevät niin usein. Ei ihme että vesi maistuu kummalle. Joskus on myös tarjoiltu joulukinkusta tehtyä mössöä kaksi kuukautta Joulun jälkeen. Hmm... Namm! Samanlaisia havantoja?
Olen myös kuullut että pois heitetyt jätteet annetaan kaikki sikaloille. Syömme siis samaa huttua kuin siat? Mikäs siinä.

4

961

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jooettäsellastasitte

      Oon huomannu just samanlaisia juttuja :o!

      • wsrq3e4312

        ja EU kieltää ihmisruuan käyttä'misen sioilla, se on jo kaupunkilegenda.
        Soita terveystarkastajalle kuntaan kun olet noin huoplissasi.


      • määäääääps
        wsrq3e4312 kirjoitti:

        ja EU kieltää ihmisruuan käyttä'misen sioilla, se on jo kaupunkilegenda.
        Soita terveystarkastajalle kuntaan kun olet noin huoplissasi.

        nii vois luulla ku siivoojat on nii laiskoja XD


    • ddsZ

      Meil on ollu viel sellasta että salaatit kerätään takas LATTIALTA ja heitetään takas koppaan. Ja kaikki "salaa".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1672
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      859
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      89
      595
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe