Skepsis ry tullut tiensä päähän

eksegetiikantiede

Skepsis ry on tullut tiensä päähän, uusi tiede murtaa itsensä läpi. Skepsis ry on ollut jo jonkin aikaa pseudoskeptikkojen ts. ateistien satelliittijärjestö. jäsenkato on ilmeinen ei ainoastaan professori Puolimatkan ansiokkaan toiminnan ansiosta; hän on pitänyt tänä vuonna loistavia luentoja ympäri Suomea. Skepsis munasi itsensä pahasti "myöntämällä" huuhaapalkintonsa Puolimatkalle. Todellisuudessa tämä antoi Puolimatkalle kaivattu julkisuutta tuoda julki ideansa, kuinka ateistinen tiede murretaan. Hän on esittänyt perusteellisesti argumentit, miten usko Jumalaan seuraa loogisesti tieteellisistä havainnoista. TÄmä on jo saanut mukaan useita suomalaisia tiedemiehiä,jotka ovat uskaltautuneet tunnustamaan kristillisen uskonsa ja yhdistämään tieteellisen maailman kolmiyhteisen Jumalan todellisuuteen.

Tulkaa kaikki joukolla osallistumaan ja uudistamaan Skepsis ry todelliseksi tieteelliseksi yhdistykseksi! Aika ja paikka:
4.11. Tieteiden talo (Kirkkokatu 6) klo 18–20 Skepsis ry:n syyskokous

0

759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

        Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
        Maailman menoa
        176
        4987
      2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

        Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
        Maailman menoa
        18
        4366
      3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

        Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
        Maailman menoa
        9
        3097
      4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

        Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
        Maailman menoa
        251
        2933
      5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

        "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
        Maailman menoa
        143
        2872
      6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

        Aivan totaalisesti..
        Ikävä
        52
        2501
      7. Oot se sinä

        Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
        Ikävä
        27
        1919
      8. Ei siinä kauan

        Menisi jos olisimme kahden
        Ikävä
        22
        1737
      9. Vieläkö olet

        Rakastunut minuun? Minä sinuun
        Ikävä
        34
        1733
      10. Toivotko vielä kohtaamista

        Kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        65
        1699
      Aihe