Onko rotujen rikkominen luonnon vastaista?

Onko koskaan tutkittu miksi luonto on muodostanut erilaisia ihmisrotuja? Onko jotenkin luontoa vastaan mennä sitten sotkemaan keskenään näitä rotuja vai eikö roduilla ole mitään tarkoitusta?
7213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

jos luonto olisi tarkoittanut ettei rotujen välistä kanssakäymistä ole, niin silloinhan ei ihastuttaisi puolin ja toisin. Veikkaan että jos laillasi ei löydy kumppania omasta tai muustakaan kulttuurista, niin olet virhe-eliö jonka geenistöä luonto ei halua jatkettavan missään muodossa. Juuri tuosta syystä et löydä kumppania.

Äänestä
  • löysennä hieman: kyllä se onni sullekin löytyy. Ties vaikka Suomen rajojen ulkopuolelta.

    Äänestä

  • Elätätkö sinä myös vaimosi ? Vai oletko niitä suomalaisia miehiä, jotka haluaa vain naiskennella ympäriinsä, mutta ei avioitua. Siinäpä esimerkillinen mies. Jospa suomalaiset naiset haluaa saada aviomiehen, mutta täältä ei löydy.

    Äänestä

Koska lisääntyminen rotujen välillä toimii niin se ei ole mitenkään luonnonvastaista.

Rotuja taas syntyy kunhan ihmiset psyvät paikoillaan riittävän aikaa ilman ristiinnaimista toisen ihmisten kanssa.

Äänestä

Naiminen rikastuttaa geeniperimää ja saa aikaiseksi terveitä ja älykkäitä jälkeläisiä. Jos tätä ei tapahtuisi, rotu rappeutuu. Suosittelen sinullekkin, nimittäin tekstistäsi paistaa todellinen tyhmyys ja se on sinun rotusi sisäsiittoisuuden ansiota.

Äänestä

että ihmisrotuja ei ole olemassa. Rotu muodostuu vasta sitten, kun eri ryhmien välillä on riittävän suuria eroja. Ihmislajilla esim. mustan ja valkoisen ero ei ole riittävän suuri, jotta voitaisiin määritellä eri roduiksi.

Äänestä
  • Matti Vanhasen faija HEHEHEHEHEHEHEHHHHHEEEEE
    HAHAHAHHAHHAHAHAHHAAA BUHHAHAHHHAHAAAAAA

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mullah... kirjoitti:

Onko koskaan tutkittu miksi luonto on muodostanut erilaisia ihmisrotuja? Onko jotenkin luontoa vastaan mennä sitten sotkemaan keskenään näitä rotuja vai eikö roduilla ole mitään tarkoitusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu