voi teitä

................

Ramppasin täällä viisi vuotta sitten kun olin niin "gootti" ja nyt olen ihan normaali ihminen joka pukeutuu joka aamu sen mukaan mikä tuntuu mukavalta ja kuuntelee musiikkia sen mukaan mikä kuullostaa hyvältä, ja mitä silmäni näkevätkään? Tällä palstalla riidellään yhä viiden vuoden jälkeen siitä kuka on tr00 ja kuka feikki ja onko emolla ja gootilla eroa. Ihmiset ei taida kasvaa ollenkaan täällä ihanassa Suomen maassa....

4

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siinäolehyvä

      Tai siis näitä trolleja on ja aina tulee olemaan itseään etsivät teinit. Ja sama keskustelu käydään silloin kun on edellä mainittuihin ryhmiin kuuluvia henkilöitä. Ja aina pienemmissä skeneissä on sekin että ne halutaan väkisin pitää pieninä. "Erikoisemmista"ryhmistäkin kuten mistä muusta tahansa esim. poppareista yms. löytyy niitä ääri-ihmisiä joilla on silmät sidottu kaikelta muulta. Sitä paitsi gootit on normaaleita ihmisiä, jotka pukeutuvat joka aamu sen mukaan mikä tuntuu mukavalta ja kuuntelee musiikkia sen mukaan mikä kuullostaa hyvältä. : p Sitä paitsi joku Suomi24...Täähän onkin kaiken tiedon kehto ja tänne ei voikkaan kirjottaa kukaan muu kuin henkilö, jolla on tunnukset .
      Toivottavasti henkilöt, jotka aiheesta haluavat puhua löytävät toisensa.

      Gootit sitäpaitsikuolevat sukupuuttoon, koska eivät voi millään uudistua.

      KIITOS

      • FrozenCorpse

        Gootit kuoli jo sukupuuttoon.


      • Wolfgang Press ruls
        FrozenCorpse kirjoitti:

        Gootit kuoli jo sukupuuttoon.

        Miten niin? Kyllä niitä klubeilla ja keikoilla näkyy. Ne eivät ehkä enää näytä ns. stereotypiagooteilta eli joltain tarja turuselta, vaan goottityylissä puhaltavat jo muut tuulet.

        Skeneä tuntematon voi toki luulla gootteja sukupuuttoon kuolleiksi, kun ei osaa tunnistaa vaatteiden ja musamaun perusteella.


      • KiLLiNg
        Wolfgang Press ruls kirjoitti:

        Miten niin? Kyllä niitä klubeilla ja keikoilla näkyy. Ne eivät ehkä enää näytä ns. stereotypiagooteilta eli joltain tarja turuselta, vaan goottityylissä puhaltavat jo muut tuulet.

        Skeneä tuntematon voi toki luulla gootteja sukupuuttoon kuolleiksi, kun ei osaa tunnistaa vaatteiden ja musamaun perusteella.

        Miks helvetis sit vinetetään tällä palstalla niin helvetisti uudistuneista gooteista, jos niitä nyt sitten on...
        Jaksetaan jauhaa elämän suurinta kysymystä: Onko tämä nyt goottia vai ei? Kerta gootit pystyy siis uudistuun. Ei tullu mulle toi väite selväks, ku lukee erilaisia palstoja. Vinetystä ja lisää vinetystä. HUOM! Ei pelkästään "suomu24". Gootit uusii nahkaansa niin HELEVETIN hitaasti. Ei mikään ihme, jos ei tuu huomattua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      71
      4206
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2411
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2254
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      19
      1766
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1622
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1522
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      81
      1506
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1282
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1193
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1135
    Aihe