voi teitä

................

Ramppasin täällä viisi vuotta sitten kun olin niin "gootti" ja nyt olen ihan normaali ihminen joka pukeutuu joka aamu sen mukaan mikä tuntuu mukavalta ja kuuntelee musiikkia sen mukaan mikä kuullostaa hyvältä, ja mitä silmäni näkevätkään? Tällä palstalla riidellään yhä viiden vuoden jälkeen siitä kuka on tr00 ja kuka feikki ja onko emolla ja gootilla eroa. Ihmiset ei taida kasvaa ollenkaan täällä ihanassa Suomen maassa....

4

642

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siinäolehyvä

      Tai siis näitä trolleja on ja aina tulee olemaan itseään etsivät teinit. Ja sama keskustelu käydään silloin kun on edellä mainittuihin ryhmiin kuuluvia henkilöitä. Ja aina pienemmissä skeneissä on sekin että ne halutaan väkisin pitää pieninä. "Erikoisemmista"ryhmistäkin kuten mistä muusta tahansa esim. poppareista yms. löytyy niitä ääri-ihmisiä joilla on silmät sidottu kaikelta muulta. Sitä paitsi gootit on normaaleita ihmisiä, jotka pukeutuvat joka aamu sen mukaan mikä tuntuu mukavalta ja kuuntelee musiikkia sen mukaan mikä kuullostaa hyvältä. : p Sitä paitsi joku Suomi24...Täähän onkin kaiken tiedon kehto ja tänne ei voikkaan kirjottaa kukaan muu kuin henkilö, jolla on tunnukset .
      Toivottavasti henkilöt, jotka aiheesta haluavat puhua löytävät toisensa.

      Gootit sitäpaitsikuolevat sukupuuttoon, koska eivät voi millään uudistua.

      KIITOS

      • FrozenCorpse

        Gootit kuoli jo sukupuuttoon.


      • Wolfgang Press ruls
        FrozenCorpse kirjoitti:

        Gootit kuoli jo sukupuuttoon.

        Miten niin? Kyllä niitä klubeilla ja keikoilla näkyy. Ne eivät ehkä enää näytä ns. stereotypiagooteilta eli joltain tarja turuselta, vaan goottityylissä puhaltavat jo muut tuulet.

        Skeneä tuntematon voi toki luulla gootteja sukupuuttoon kuolleiksi, kun ei osaa tunnistaa vaatteiden ja musamaun perusteella.


      • KiLLiNg
        Wolfgang Press ruls kirjoitti:

        Miten niin? Kyllä niitä klubeilla ja keikoilla näkyy. Ne eivät ehkä enää näytä ns. stereotypiagooteilta eli joltain tarja turuselta, vaan goottityylissä puhaltavat jo muut tuulet.

        Skeneä tuntematon voi toki luulla gootteja sukupuuttoon kuolleiksi, kun ei osaa tunnistaa vaatteiden ja musamaun perusteella.

        Miks helvetis sit vinetetään tällä palstalla niin helvetisti uudistuneista gooteista, jos niitä nyt sitten on...
        Jaksetaan jauhaa elämän suurinta kysymystä: Onko tämä nyt goottia vai ei? Kerta gootit pystyy siis uudistuun. Ei tullu mulle toi väite selväks, ku lukee erilaisia palstoja. Vinetystä ja lisää vinetystä. HUOM! Ei pelkästään "suomu24". Gootit uusii nahkaansa niin HELEVETIN hitaasti. Ei mikään ihme, jos ei tuu huomattua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      73
      1140
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      15
      976
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      61
      940
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      841
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      760
    6. 57
      720
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      61
      634
    8. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      24
      630
    9. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      627
    10. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      606
    11. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      606
    12. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      34
      581
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      559
    14. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      35
      519
    15. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      515
    16. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      510
    17. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      18
      494
    18. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      486
    19. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      467
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      449
    Aihe