miksi ei ole suoria ohjeita netistä vhh:Sta

Sanotaan lainaa kirjastosta se ja se kirja. Miksi ei suoraan sanota, ne jotka on ne kirjat jo lukeneet. Kaipaisin sellaista ohjelmaa jossa olisi valmiiksi keksitty kokopäivän ruuat.
5165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

että uusavuttomille, kokkaustaidottomille ja mielikuvituksettomille ihmisille perustettaisiin palsta jossa tarkkaan keksittäisiin kaikki päivän ruoat ettei itse tarvitsisi mitään ajatella. Tuskin kukaan kuitenkaan on niin kaikkiruoikainen että suostuisi pidemmän päälle noudattamaan valmiita ruokalistoja. Ihmisillä on erilaisia mieltymyksia makuihin.

Äänestä
  • että kaikille ei ole niin helppo aloittaa VHH:ta ja tuollainen päivittäinen listaus auttaisi asiaa, ei siinä kannata alkaa haukkumaan uusavuttomaksi, kokkaustaidottomaksi tai mielikuvituksettomaksi. Luuletko olevasi täydellinen?

    Äänestä

  • et ymmärrä kirjoitti:

    että kaikille ei ole niin helppo aloittaa VHH:ta ja tuollainen päivittäinen listaus auttaisi asiaa, ei siinä kannata alkaa haukkumaan uusavuttomaksi, kokkaustaidottomaksi tai mielikuvituksettomaksi. Luuletko olevasi täydellinen?

    Antti Heikkilän kirjassa, "Ravinto & Terveys löytyy kolmen viikon täydellinen päiväohjelma ja Mary Enig & Sally Fallonin kirjasta, "Syö rasvaa ja laihdu", löytyy kahden viikon ruokaohjelma.

    Netistäkin löytyy osoitteesta http://www.luontaisnetti.fi/ kohdassa Ravitsemus on kahden viikon vähähiilihydraattinen ruokalista.

    Äänestä

  • et ymmärrä kirjoitti:

    että kaikille ei ole niin helppo aloittaa VHH:ta ja tuollainen päivittäinen listaus auttaisi asiaa, ei siinä kannata alkaa haukkumaan uusavuttomaksi, kokkaustaidottomaksi tai mielikuvituksettomaksi. Luuletko olevasi täydellinen?

    listoja ja ruokaohjeita löytyy niistä vhh-kirjoista. Mun mielestä voi edes sen verran nähdä vaivaa, että lukee edes yhden kirjan jossa myös hieman perustellaan vhh:ta.

    Myös netin kautta voi hakea ruokavaliovinkkejä, ei sen pitäisi liian vaikeata olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lue kirjoja ja pöh kirjoitti:

Sanotaan lainaa kirjastosta se ja se kirja. Miksi ei suoraan sanota, ne jotka on ne kirjat jo lukeneet. Kaipaisin sellaista ohjelmaa jossa olisi valmiiksi keksitty kokopäivän ruuat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu