Millaisia kokemuksia lauttasaaren pyörästä? Onko luotettava ja löytyykö kilpailukykyiseen hintaan kunnon pyörää näin talven tullessa? Kannattaako pyörä ostaa tähän aikaan ensi kesäksi?
Lauttasaaren pyörä
16
3357
Vastaukset
- laru pyörä
ehkä yksi parhaimpia pyöräliikkeitä Suomessa. Hinta / laatu kohtaavat ja palvelukin on ykkösluokkaa. SUOSITTELEN !
- alkup. Maantiepyöräi
Lauttasaari on hyvä paikka muutenkin hakea pyörää. Siinä on kolme varteenotettavaa pyöräliikettä vierekkäin: Lauttasaaren pyörä, Best Brakes ja pyorahuolto.com.
Larun pyörällä on muutama vähän ihmeellinen hybridi, joiden idea ei ole ainakaan minulle avautunut. Samalla nimellä myydään osin muualla Euroopassa parempia pyöriä! Crossarit ovat hyvinkin kilpailukykyisesti hinnoiteltu.
Viimesyksynä hankinta päätyi kadun toiseen päähän, mutta ei se Larunpyöränkään tarjous ihan ufo ollut.- Muxim
Olen ollut focuksen crossariin tyytyväinen. Hyvää palikkaa kiinni kautta linjan.
- Anonyymi
Larunpyörä ei ole enää kotimainen kivijalkamyymälä.
Kuuluu Bikesteriin. Ulkomailta myyvät nettikaupan hinnoilla ja ajavat muita konkurssiin. Papas bike ja pyörähuolto menivät konkurssiin Larunpyörän agressiivisen tolminnan vuoksi. Mainostavat tolmivansa kolmannessa polvessa mutta ei se suomalainen ole.- Anonyymi
Polvia on yleensä vain kaksi. Ulkomaisista en tiedä.
- Anonyymi
Olisi kiva tietää, mistä tämä tieto on peräisin. En osaa käyttää hakukoneita kovin fiksusti, joten kaipaisin hieman vahvistusta viestillesi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisi kiva tietää, mistä tämä tieto on peräisin. En osaa käyttää hakukoneita kovin fiksusti, joten kaipaisin hieman vahvistusta viestillesi.
https://larunpyora.com/fi/ostoehdot "Larunpyora.com:in verkkokaupan toiminnasta vastaa yritys Spobik AB."
https://www.bikester.fi/fi/ota-yhteytta :
"Yrityksemme yhteystiedot
Bikester.fi (Spobik AB)
Mogölsvägen 14
55454 Jönköping, Ruotsi
Organisaationumero: 559155-6633" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://larunpyora.com/fi/ostoehdot "Larunpyora.com:in verkkokaupan toiminnasta vastaa yritys Spobik AB."
https://www.bikester.fi/fi/ota-yhteytta :
"Yrityksemme yhteystiedot
Bikester.fi (Spobik AB)
Mogölsvägen 14
55454 Jönköping, Ruotsi
Organisaationumero: 559155-6633"Kiitos tiedosta. Nettisivuilla lukee edelleen "perheyritys kolmannessa polvessa", ja toisessa paikassa sama mutta toisessa polvessa(??!!).
Kusetuksen maku jää, vien euroni muualle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos tiedosta. Nettisivuilla lukee edelleen "perheyritys kolmannessa polvessa", ja toisessa paikassa sama mutta toisessa polvessa(??!!).
Kusetuksen maku jää, vien euroni muualle.Ensin vastataan yli vuosi sitten tehtyyn kysymykseen ja heti ammoinen kysyjä vastaa vastaukseen. Toisin sanoen tässäkin tapauksessa vastaajavastaa omaan vastaukseensa. Näinkin saadaan näennäistä keskustelua aikaiseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ensin vastataan yli vuosi sitten tehtyyn kysymykseen ja heti ammoinen kysyjä vastaa vastaukseen. Toisin sanoen tässäkin tapauksessa vastaajavastaa omaan vastaukseensa. Näinkin saadaan näennäistä keskustelua aikaiseksi.
Minä kysyin aikoinaan ja kiitin vastauksesta. En ole kirjoittanut vastausta, mutta koska aihe kiinnostaa, huomasin sen.
Ymmärrän epäilysi, mutta kyllä täällä ihan aiheellisestikin keskustellaan. Yritetään jättää lapselliset idioottimaisuudet ilman huomiota (enkä tarkoita sinun viestiäsi). - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos tiedosta. Nettisivuilla lukee edelleen "perheyritys kolmannessa polvessa", ja toisessa paikassa sama mutta toisessa polvessa(??!!).
Kusetuksen maku jää, vien euroni muualle.Tätä liikettä kannattaa välttää, jos vain pystyy. Tavarat loppu varastosta, yhteydenpito todella vaikeaa, toimitukset kestävät viikkoja - jos yleensä mitään toimitetaan. Toimituksista puuttuu tuotteita, mitään ohjeita tuotteiden palautukseen tai rahojen takaisin saamiseen ei ole. Jos tilaat täältä, otat tietoisen riskin.
- Anonyymi
Nahkasatula on paras.
- Anonyymi
Vaseliinimies on havaittu.
- Anonyymi
Nahkasatula tuleekin käsitellä vaseliinilla säännöllisesti.
- Anonyymi
Verkkokauppa on täysin ala-arvoinen. Sähköposti ainoa tapa kommunikoida, mutta viesteihin ei vastannut kukaan. Tavara tuli n. 2 viikon päästä tilauksesta. Sen verran tympeä maku jäi, että tilaan jatkossa muualta.
- Anonyymi
Minulla toimi pyörän tilaus verkkokaupan kautta ihan kohtuullisesti, pyörän sain kotiin noin viikon päästä tilauksesta (varastosaldo verkkokaupassa oli 3+). Ainoa moite, että toimituksen etenemisestä ei tullut mitään tietoa ennen kuin itse lähdin sivuston kyselylomakkeen kautta kyselemään tilauksen statusta. Sitä kautta tuli sitten sähköpostiin Bring-seurantalinkki.
Ovat ilmeisesti alkuvuodedesta palkanneet lafkaan myös suomalaisen asiakaspalvelijan(/-joita).
https://duunitori.fi/tyopaikat/tyo/verkkokaupan-asiakaspalvelija-pyoraily-spobik-ab-paakaupunkiseutu-helsinki-stsyo-18912514
Ei siis kuitenkaan ollenkaan niin huono kokemus ole mitä tässä ketjussa aiemmin on koettu. Jos verkkokauppa on vastikään siirtynyt toiselle ylläpitäjälle niin siinä toki voi olla viivettä saada palvelut toimimaan kunnolla - vaikka kyllä luulisi tuollaiselle lafkalle olevan jo rutiinia tällaiset haltuunotot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖261117Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut83998Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt55922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me127867Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22783Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49769