Retardilaumalle taas ihmeteltävää:
"Brittiministerit ennakoivat jo neljän asteen lämpenemistä"
http://yle.fi/uutiset/luonto_ja_ymparisto/2009/10/brittiministerit_ennakoivat_jo_neljan_asteen_lampenemista_1102699.html
Retardit hei, miksei missään uutisoida siitä "tulevasta jääkaudesta"?
"Brittiministerit ennakoivat jo neljän asteen lämpenemistä"
http://yle.fi/uutiset/luonto_ja_ymparisto/2009/10/brittiministerit_ennakoivat_jo_neljan_asteen_lampenemista_1102699.html
Retardit hei, miksei missään uutisoida siitä "tulevasta jääkaudesta"?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tuossa vielä jutun yhteydessä oleva linkki:
http://www.actoncopenhagen.decc.gov.uk/content/en/embeds/flash/4-degrees-large-map-final
Alkavat tohvelisankarit päästämään aivopierujaan juuri parhaaseen aikaan ennen Köpistä.
Mittatilaustyötä. Ei ilmatieteenlaitos saa rahhaa jos se lupaa kylmää ilmaa. Ei oo niinku ulkomaalainen pizzeria ettei aina tiedä mitä saa kun jotain tilaa.
Niin, Ilmatieteenlaitos onkin salaliitossa Nasan ja kaikkien muiden maiden ilmatieteen laitosten kanssa.
Vaikka tämä taitava rosmoryhmä työllistääkin monia insinöörejä ja muita tattipäitä, he tekevät sen kuitenkin viekkaudella ja vääryydellä ja yhteiskunnan varoilla ;)
Maksaakohan Ilmatieteenlaitos Nasalle siitä, että saa heiltä kasvihuoneilmiötä tukevaa dataa?
Ei vaan Suomen IPCC-ryhmän johtaja Petteri Taalas johtaa laitosta, jonka linja pitää olla tiukasti IPCC:n linjan mukainen. Miten voit odottaa tuollaiselta laitokselta puolueetonta tietoa tai kannanottoa mihinkään?
Ilmatieteenlaitoksella on erityinen osasto, joka väärentää ilmastodataa. Ovat kuulemma kovapalkkaisinta porukka koko laitoksella.
Mistä lähtien ministerit ovat olleet päteviä ennakoimaan lämpötiloja?
Ministerit varmaankin saavat hyvin tietoa oman maansa korkeimman tason alan tutkijoilta, vai mitä luulisit hörhö. Tuossakin jutussa on mukana Britannian ilmatieteen laitos MetOffice.
tietää asteen tarkkuudella kuinka paljon lämpötilat tulevaisuudessa nousee, he ovat kaikki klimatologeja nimittäin.
Suomi lopettaa kaiken päästelyn, EU:kin 95%. Vedenpinta onkin jo noussut ainakin 14 senttiä.Kaikki on lopussa jos ei 2015 mennessä lopeteta päästelyitä, tilanne on pahempi kuin kaikki historian sodat yhteensä... Huutokauppa Kööpenhaminaa varten käy jo kuumana. Nyt pedataan epäonnistumista: Kyllähän me mutku noi muut...
Tämä farssi muistetaan vielä ihmiskunnan noloimpana episodina.
Kertoisitkos mikä on sinun koulutuksesi ja pätevyytesi ilmastotieteen alalla? Onko sinulla edes peruskoulun päästötodistusta?
Kaikkien maiden ilmatieteenlaitokset, Nasa ja maailman johtavat yliopistot ovat tehneet salaliiton ja väärentävät ilmastodataa. Se on jämpti näin!
Kyllä näin on. NASA lavasti 60-luvulla kuulennot, 70-luvulla Mars-luotaimet ja Voyagerit, 80-luvulla avaruussukkulat, 90-luvulla kansainvälisen avaruusaseman ja nyt ilmastonmuutoksen. On se aika ketku.