Joko pilleripurkit kasaantuu pöydällesi tai kaappeihin? Onko dosetti valmiina..
Itselläni nuo verenpaineet ja rytmihäiriöt vaivana,niihin muutama ja yritän vastustaa muita,toistaiseksi.
Montako otat
13
235
Vastaukset 13
- Heikunkeikku
En varmasti olisi muistanut mennä tänään apteekkiin, ellet olisi tätä aloitusta tehnyt.
Haen paketin Buranaa. Myös pötkilön C-poretablettia.
En käytä mitään lääkkeitä, paitsi buranaa otan silloin, jos pää antaa semmosia merkkejä, että se saattaa äityä kovaakin jomottamaan. Jos otan heti Buranan, niin pääkipu asettuu. Jos en ota, niin pääkipu saattaa muuttua migreeniksi ja se on todella, Todella inhottavaa. Onneksi migreeniä ei tule usein. Oon osannut vähän varoa. Jos olisin tietokoneella paljon, niin sitten saattais pää olla useimmin kipeä. Ja pähkinöitä ei passaa mutustella, ne laukaisevat migreenin. Tanniinia sisältävät viinit myös.
Kammoksun pikkasen noita lääkkeitä, että en kovin helposti mitään pistä suuhuni jos suinkin on muita parantavia konsteja. - nainenvm-55
Niitä ei ole yhtään ainuttakaan, mutta luontaisjuttuja popsi kylläkin. On kalaöljyä, vihersimpukkakapselia ja magnesiumia, sekä D-vitamiini/kalkkilisä. Särkylääkkeitä käytän tosi harvoin. Verenpaine, sekä kolestroli ovat vielä normaalit.
- viivi-amald.
painelääkitys puolikas tabu päivittäin astmapilleri aamuin illoin, myös astmapiiput 2 kpl.
Vitamiinit päivittäin B ja D, näillä mennään.
Rimaspan 100mg ohennuslääke, ihan sen sukurasitteen takia pysyis tukokset loitolla, ei lääkärin määräämänä tämäjuttu. - elliivo
viivi-amald. kirjoitti:
painelääkitys puolikas tabu päivittäin astmapilleri aamuin illoin, myös astmapiiput 2 kpl.
Vitamiinit päivittäin B ja D, näillä mennään.
Rimaspan 100mg ohennuslääke, ihan sen sukurasitteen takia pysyis tukokset loitolla, ei lääkärin määräämänä tämäjuttu.Uskallat ottaa ilman lääkärin käskyä?
Minä aikoinaan myös "hoidin" itseäni Primaspanilla juuri tuon mieltä painavan sukurasitteen vuoksi.
Kun sitten kävin verikokeessa ja Hb oli laskenut jonnekin 110 tienoille säikähdin toissani ja lopetin pillerin popsinnan.
Nyt on verenpaineeseen yksi tabu aamulla ja kolesteroliin yksi illalla. - viivi-amald,
elliivo kirjoitti:
Uskallat ottaa ilman lääkärin käskyä?
Minä aikoinaan myös "hoidin" itseäni Primaspanilla juuri tuon mieltä painavan sukurasitteen vuoksi.
Kun sitten kävin verikokeessa ja Hb oli laskenut jonnekin 110 tienoille säikähdin toissani ja lopetin pillerin popsinnan.
Nyt on verenpaineeseen yksi tabu aamulla ja kolesteroliin yksi illalla.Hb on 140 ei huolta siitä.
viivi-amald. kirjoitti:
painelääkitys puolikas tabu päivittäin astmapilleri aamuin illoin, myös astmapiiput 2 kpl.
Vitamiinit päivittäin B ja D, näillä mennään.
Rimaspan 100mg ohennuslääke, ihan sen sukurasitteen takia pysyis tukokset loitolla, ei lääkärin määräämänä tämäjuttu.Primaspan ei ole astmaatikolle kauheen hyvä juttu.
Mees jutteleen lääkärin kans kantsiiko syödä.
- Kaupunkilainen
Vielä ei ole dosetti käytössä, mutta iltalääke tahtoo usein unohtua. Aamulla otan kahta allergialääkettä ja hormonikorvaushoitoa sekä kalsium- ja D-vitamiinitabletin, illalla kolesterolilääkkeen. Yhteensä neljä lääkettä, joista kolme on lääkärin määräämiä ja neljättäkin syön lääkärin suosituksesta.
- hääh????
mun äiti on 79, ei silläkään vielä ole!!
- Akkapeugust
ottamista oikein tarkoitit? Opiskeluvuosina piti kokeilla, montako naaraspuolista lajiketta ehti ottamaan illassa "silleen". Ei paraskaan ehtinyt kuin kolmeen samana yönä:)
Sanoivat, että siitä verenpaineita johonkin kohtaan ja rytmihäiriöitä, kun pulssikin kiihtyi. Sitten tuli muitakin jälkitauteja, kun ei aina muistanut, kenet ja montako oli pyydellyt seuraavana iltana daamiksi leffaan- Marlyn.
sinähän suhari olet ollut,no eipä silti - olishan noita kokemuksia mistä ladella,naisenakin ;-))
Me essolaiset lääkitsemme itseämme päivittäin ravitsevalla keskarilla, emmekä me tarvitse muita lääkkeitä. Ainoastaan pahimpia pakkaspäivinä otamme tilkkasen vahvempaakin lääkettä.
Jos olen autolla liikkeellä, niin silloin voin turvallisesti ottaaa vain kaksi keskaria, sillä muutoin voi tulla vaikeuksia poliisin kanssa. Jos olen matkassa Kalu-Kallen Valtralla, niin sellaisina päivinä annostelu on vapaampaa.
Meidän essolaisten onnellinen tilanne johtuu siitä, että Einari Essonen pitää terveydestämme hyvää huolta. Einari tilaa Essolle vain vitaminoitua keskaria, joka pitää asiakkaat vuodesta toiseen hyvässä taistelukunnossa. Einari on kaukonäköinen mies, joka haluaa liiketoimintansa kukoistavan vielä tulevaisuudessakin.- henri|
otan joskus kolmen tähden lääkettä. Ai mitäkö vasten.
Nooh halkopinoa
- verenpaineeseen,
hörppy kalamaksaöljyä, kun muistan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.961600Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu471073- 15916
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.40848Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.82778kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl17747- 93746
- 46738
- 16725
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27707- 63695
- 68692
- 47674
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan97661Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa56595- 47594
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47586Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131575Oliko virhe palkata näykkelis johtoon?
Kunnan asiat sekaisin eikä mikään homma toimi. Ilmeisesti samaa sekoilua muillekin suunnille. Johtaja asuu itse muualla150546Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31545