näyttää ainakin alkavan lämpimänä.
http://www.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|FI|FI002|HELSINKI|&metric=1
Näyttäisi ainakin parina päivänä olevan 10 astetta tai enemmän ja eletään sentään jo marraskuuta. Ei se ilmasto tainnut kylmetäkään.
http://www.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|FI|FI002|HELSINKI|&metric=1
Näyttäisi ainakin parina päivänä olevan 10 astetta tai enemmän ja eletään sentään jo marraskuuta. Ei se ilmasto tainnut kylmetäkään.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun näytät uskovan noin vankasti pitkän ajan sääennusteisiin, ei ole ihme että uskot myös AGW-teoriaan.
Ps. Lunta tulee koko ajan lisää ja lisää ja yhä etelämpänä. Tälläkin hetkellä.
Muahahhahaaa...
Etelä-Suomessa ollaan parhaillaan lähellä kymmentä astetta, myös ensi yönä. Eikä ole lumesta tietoakaan. Että muahahaaa vaan itsellesi.
televisiossa, sillon kun siinä eivät ole kanavat kohdallaan. :D
Eikä nykyään digiaikana enää edes televisiossakaan.
Hei, olen idiootti ja haluaisin tulla tälle palstalle. Harrastukseni on ilmastonmuutos ja tässä analyysini tilanteesta.
Koskaan ei ole Helsingissä ollut näin lämmintä kuin nyt. Ei edes kesällä. Nyt myös sataa, koskaan aikaisemmin tähän aikaan ei ole satanut näin paljoa. Eikä koskaan aikaisemmin ole edes satanut. Mutta ei koskaan aikaisemmin ole toisaalta ollut näin kuivaakaan. Tuuli on nyt Hesingissä kovempaa kuin ikinä paitsi etä on sairaalloisen tyyntä. Lapissa ei ole lunta tai jos on, sitä voisi olla enemmänkin, koska sitä on aina ollut enemmän kuten myös pakkasta jota ei joko sitäkään ole tai jos on niin voisi olla enemmän ja kohta ei ole tätäkään vähää. Myös kaikkialla muualla sataa ja on kuivaa ja on lämpimämpää kuin koskaan mittaushistoriassa ikinä missään sekä tulee olemaan.
Toivon saavani oikein paljon vastauksia.
Lunta ja pakkasta on jo Beringin salmesta ja Kamtsatkalta aina Kaspian merelle saakka, siis Espanjaa ja Italiaa vastaavilla leveysasteilla. Kenraali Talvi on taas tulossa idästä -mutta tällä kertaa saksalaisten ei tarvitse mennä Venäjälle asti paleltumaan, he voivat nyt tehdä sen omassa maassaan.