Morjensta!
Teen työkseni pelkästään yövuoroja valtion virka-ja työehdoilla.
En löytänyt kohtaa sairausloma-ajan palkkauksen maksusta yötyötät tekevän kohdalta.
Esim. jos aloitan työt perjantaina klo 21.00-07.00 tarkoitus mennä uudelleen yövuoroon la klo 21.00-07.00 ja päästä vapalle siis sunnuntain puolella 07.00. Niin jos ilmoittauduin sairaaksi perjantaina ennen vuoron alkua , niin maksaako valtio sairausloma-ajan palkkaa sekä perjantailta, lauantailta sekä sunnuntailta. kun 2 yötyövuoroa kattavat kaikki nämä 3 päivää.
Toivottavasti joku on viisaampi ja tietää vastauksen ja auttaa toista hädässä :)
Yötyötä tekevän sairauslomapäivät
sairaslomalla
1
1117
Vastaukset
- foorumia nopeempi!
Joo selvitin itse kun täältä ei apua tullut. Sairauslomalisä maksetaan täysiltä vuorokausilta. Eli tässä tapauksessa, pe-su. Kiitos itselleni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447676
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/664173Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka583810Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu593674- 963516
- 553143
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod492940Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302528IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2072100- 501640