Just just

13127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

= Tieteenkieltäjä-hihhulien raamattu.

Äänestä
  • Postaat omia ilmastouskovaisten katekismuksiasi päivästä toiseen.
    Missä kriittinen suhtautumisnen silloin on?

    Äänestä

  • ittekin kirjoitti:

    Postaat omia ilmastouskovaisten katekismuksiasi päivästä toiseen.
    Missä kriittinen suhtautumisnen silloin on?

    Miksi häiriköit tätä tiedepalstaa noilla uskontojutuillasi?

    Äänestä

  • painu helv.. kirjoitti:

    Miksi häiriköit tätä tiedepalstaa noilla uskontojutuillasi?

    kaltaisesi tai sinä itte nikillä hah hah tuossa ylempänä puhuu raamatusta.
    Malka omassa silmässä...

    Äänestä

AGW = anthropogenic global warming, eikä anthropogenic greenhouse warming, kuten skeptikon käsikirja sanoo.
Tarkottaa siis ihmisen toiminnasta aiheutuva maailmanlaajuinen lämpeneminen. Se EI siis tarkota vain CO2:sta, vaan siihen liittyy paljon muitaki syitä. Ja edelleenki kaikille vaan tiedoks, et mulle on yks hailee, lämpeneekö ilmasto vai ei. Mä en oo siis alarmisti tai denialisti, vaan realisti. Ihmisen toiminnan vaikutukset ilmastoon on mun ohjenuora.

Äänestä
  • Kun ei lämpene niin ei lämpene , vaan ilmasto on viilentynyt jo yli 10 vuoden ajan , humpuukiuskonto koko ilmastonmuutos. Maailmanlaajuinen rahastusyritys on "ilmastonmuutokselle" parempi nimi.

    Äänestä

  • Missä lämmin ? kirjoitti:

    Kun ei lämpene niin ei lämpene , vaan ilmasto on viilentynyt jo yli 10 vuoden ajan , humpuukiuskonto koko ilmastonmuutos. Maailmanlaajuinen rahastusyritys on "ilmastonmuutokselle" parempi nimi.

    Kerrotkos ilmastonviilenemis-retard missä kohdassa se "viileneminen" näkyy tuossa:

    http://data.giss.nasa.gov/gistemp/graphs/Fig.A2.lrg.gif

    Äänestä


  • näkevä kirjoitti:

    Ne viimeiset vuodet tuossa käppyrässä

    Taidat itse olla sokea, kun et näe ilmaston "viilenneen" nyt jopa vähemmän kuin 1990-luvulla ja 1980-luvulla.

    Äänestä

  • taidat itse olla kirjoitti:

    Taidat itse olla sokea, kun et näe ilmaston "viilenneen" nyt jopa vähemmän kuin 1990-luvulla ja 1980-luvulla.

    Eikös sen ilmaston pitänyt lämmetä, suorastaa räjähtäen kuumeta, "lätkämailan" tavoin"?
    Näkyypi mailasta lapa katkenneen vaikka hiilidioksidia tuprutellaan edelleen niinkuin enenkin.

    Äänestä

  • lapakatkes kirjoitti:

    Eikös sen ilmaston pitänyt lämmetä, suorastaa räjähtäen kuumeta, "lätkämailan" tavoin"?
    Näkyypi mailasta lapa katkenneen vaikka hiilidioksidia tuprutellaan edelleen niinkuin enenkin.

    Taidat olla vähän yksinkertainen. Lämpeneminen ei ole aikaisemminkaan ollut suoraviivaista.

    http://data.giss.nasa.gov/gistemp/graphs/Fig.A2.lrg.gif

    Äänestä


  • lapakatkes kirjoitti:

    Lätkämailateoriamiehillä nauraa naurismaan aidatkin.

    Oletpas pelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Just jus kirjoitti:

Asiaa...
http://www.ilmastofoorumi.fi/tiedostot/ilmastoskeptikon-kasikirja.pdf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu