Löysin kaupan kylmähyllystä hauskan pizza pakkauksen, jossa oli pizzataikina pakattuna purkkiin ja lisänä tomaattikastike. Hetihän se piti ostaa kokeiltavaksi.
Kotona avasin taikinan purkista ja rullasin pellille. Jääkaapista kaivelin vanhat juustonkantit ja eilisen jauhelihakastikkeen sekä muut avatut purkit ja särpimet siihen päälle. Tuli tosi iso ja ehkä vähän turhankin runsastäytteinen iltapala perheelle ;) Pohja oli myös kiva leikata pizzaleikkurilla paloiksi, ei mennyt sellaiseksi kuivaksi keksikorpuksi niin kuin pakastepohjat.
Suosittelen muillekin säästäväisille, kokeilkaa ihmeessä!
Kerrankin hyvä valmispohja!!
3
1821
Vastaukset
- Jantsku
Mä olen myös kokeillut tuota pizzahommelia jo kaksikin kertaa! Meinaan ostaa taasen viikonlopuksi kun ei jaksa alkaa mitään kovin monimutkaisia laittelemaan..;) Tän nimi oli joku Sara jotain, Sara Lee tais olla. Mä yllätyin sen mausta kun yleensä noi pakastepizzat on vähän sitä sun tätä. Täytteetkin saa ihan ite valita;) Mun suosikkipizzassa on runsaasti juustoa, kinkusta en niinkään pidä. Tais muuten olla Citymarket mistä se löyty sattumalta. Suosittelen kaikille jotka tykkää taiteilla oman näköisiä pizzoja!
- kiitos vinkistä
tarkistaa cittarin kylmäkaapista, kun aina ei viitsi alkaa sitä pohjaa itse tekemään ja ne pakastepohjat ihan yäk. Löytyisköhän siitä osastosta, missä paistoa vailla olevat pullat ja semmoset leivonnaiset?
Tykkään kans juustojutuista ja mikä oli hyvää niin se vihreä pesto pieninä kökköinä pitsan päällä, nam ynnä mozzarellasiivut ja minitomaatit halkaistuina.
Tulin jo ostaneeksi pakastepizzan, mutta ens kerralla sitten. Laitan aina jotain extraa pakastepizzan päälle, kuten tuota pestoa ja muuta.
- 2+1
hyllystä löysit? Kun mä en löytänyt cittarista enkä prismasta po. taikinaa. Niinpä tein taikinan itse, ei se nyt niin työlästä ole.
Pakastealtaan valmispohjat on ihan kauheita korppuja, niitä en osta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad621198- 42891
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että334678- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 51628
- 93610
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56564