Jouluruoat kotiin tilattuna/ pk-seutu

mistä?

Osaisiko joku suositella mistä voi tilata pk-seudulla jouluruoat kotiin? Joku hyvä catering / pitopalvelu, joka tekisi myös jouluruokia? Kiitos jo etukäteen :)

7

2156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muuan lady

      muistaakseni Kuusisaaressa on hoitanu meille töihin aina hyvät safkat! Ja tuovat paikanpäälle!

      löytyy googlella.

    • 5+9

      Kotikaupungissani Hyvinkäällä yksi suosittu pitoruokien valmistaja on paikallisen seurakunnan pitopalvelu. Edullista ja hyvää ruokaa. Luulisi, että muissakin kaupungeissa srk:lla olisi vastaava palvelu.

      • Tontunmuori

        Kuulin, että ravintola Aliasta (www.alia.fi) saisi tilattua jouluruokia.


    • Anonyymi

      Tilasin todella maukasta ja hyvää jouluruokaa kotiin Tampereella Pepper Cateringiltä. Toiminta-alue taitaa olla koko Etelä-Suomi, mutta kannattaa tarkistaa.

      • Mietin myös itse, että tilaan tänä vuonna jouluruoat kotiin. Kun on kaksi pientä lasta ja lyhyet vapaat, niin mieluummin oikaisee vähän. Tarkistin tuon mainitsemasi Pepper Cateringin netistä ja se toimittaa jouluruokaa näköjään 80 km säteellä Tampereelta, eli ei PK-seudulle. Näköjään valmiit jouluruoat voi noutaa itse myös Nokialta niiden keittiöstä. Linkki tämän vuoden jouluruoan tilaamiseen löytyi myös: https://pepper.fi/jouluruoka-kotiin/.


      • Anonyymi
        heinikkiL kirjoitti:

        Mietin myös itse, että tilaan tänä vuonna jouluruoat kotiin. Kun on kaksi pientä lasta ja lyhyet vapaat, niin mieluummin oikaisee vähän. Tarkistin tuon mainitsemasi Pepper Cateringin netistä ja se toimittaa jouluruokaa näköjään 80 km säteellä Tampereelta, eli ei PK-seudulle. Näköjään valmiit jouluruoat voi noutaa itse myös Nokialta niiden keittiöstä. Linkki tämän vuoden jouluruoan tilaamiseen löytyi myös: https://pepper.fi/jouluruoka-kotiin/.

        Itse tilasin jouluruokaa kotiin valmiina toimitettuna viime vuonna Pepper Cateringilta. Toimituspaikka oli Tampere, mutta näköjään heidän toimialueena on myös Ylöjärvi, Kangasala, Nokia, Lempäälä ja Pirkkala. Joululaatikot, kinkku ja rosolli olivat erinomaisia.


    • Anonyymi

      Täällä jouluruuat kotiuunista. Pitääpä ensi kuun puolessa välissä lantut ostaa ja tehdä lanttulaatikko ja sitten muut laatikot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3392
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3212
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      2748
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      44
      2553
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1505
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1199
    Aihe