.. tieteen alaisuudesta.
Tämä sen takia, koska täällä ylivoimsesti suurin osa kekustelijoista
- ei ymmärrä asia
- ei ota selvä
- on kielitaidoton
- ja kirjoitta vain huvin vuoksi, toisia härnätäkseen
Siihen olisi ratkaisu:
kekustelupalsta, jossa esinnymme oikealla nimellä. Siinä huuliveikot eivät uskalla tulla, kun naapurikin näkee, mitä p..tä tuokin on taas kirjoittanut.
Tämä sen takia, koska täällä ylivoimsesti suurin osa kekustelijoista
- ei ymmärrä asia
- ei ota selvä
- on kielitaidoton
- ja kirjoitta vain huvin vuoksi, toisia härnätäkseen
Siihen olisi ratkaisu:
kekustelupalsta, jossa esinnymme oikealla nimellä. Siinä huuliveikot eivät uskalla tulla, kun naapurikin näkee, mitä p..tä tuokin on taas kirjoittanut.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...kypsy siihen!
Jos omilla nimillä esiinnyttäis, niin osanotto vois olla köyhempää, mutta asiapainotteisempaa. Nimimerkeillä taas voi provosoida, kritisoida ja osottaa jopa tietämättömyytensä huolettomammin ja kasvoja menettämättä, ja pikku provosointi innostaa tutkimaan asioita tarkemmin ja perustelemaan kantansa. Siis sellasissa tapauksissa, ku on ylipäänsä kiinnostusta ja innostusta asiaan. Kyllä mä ainaki oon oppinu ilmastosta ja sitä säätelevistä tekijöistä aika hemmetin paljon.
Ehkä sitä joskus vois astua ulos kaapista... ;-)
Ilmastonmuutosjutut kuuluisivat huuhaa, salaliittoteoriat tai uskontojen uhrit palstalle
Tämä kuuluu huuhaa-palstalle, mitä ihmisen aiheuttama ilmastonmuutoskin on.
Joo ja Obamakin on salaliitossa mukana:
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/11/obama_toivoo_edistavansa_koopenhaminan_kokousta_1228957.html?origin=rss
Niitä on jo joka puolella, olen nyt kääriytynyt folioon kokonaan!
Outoja tyyppejä liikkuu ulkona, seurailevat ja kyttäävät koko ajan...
AAAAAAAARRRRGGGHHHHHH !!!!!!
jolla ei ole yhtäkään omaa ajatusta korvien välissä.
noi teinien - tai mitä nyt sitten ovatkin - kommentit. Saattavat oppiakin jotain, kun lukevat fiksumpien juttuja.
Eikös se Big Brother vai mikä loppunu just, se varmaan on jättänyt tilapäisen tyhjiön joidenkin elämään.
Vaikka asia tekstiä joutuu joskus hakemaan tyhjänpäiväisten inttäjien joukosta.
Sopii sellaisille jotka on ilmastosta ja ympäristöstä kiinnostuneita, mutta tietämys ei välttämättä riitä vaativimmille palstoille.
Omalla nimellä kirjoittaminen ei toimi ja kielitaito,ja tietämyksen tason ei tarvi olla rajoittavana tekijänä.
Pääasia on että keskustelu pysyy aitona mielipiteiden vaihtona, ilman hoitoonohjauksia.