Hei, kun käytätte uintitossuja, niin riisutteko ne heti kun tulette avannosta.
Minun on ne riisuttava välittömästi laiturille, muuten jalat jäätyy. Tossut kun ovat jäistä vettä täynnä, eikä vesi lähde niistä pois. Onkohan mulla liian isot uintitossut??
Uintitossut
2
965
Vastaukset
- uusi harrastus
Olen nyt vasta ensimmäistä kertaa harrastanut tätä kylmäuintia. Jatkoin uimista kesästä ja olen vieläkin käynyt joka aamu järvessä uimassa. Hankin jo hyvissä ajoin hanskat ja tossut.
Hanskat riisun pois heti kun tulen järvestä (on helpompi kuivailla itseään ja pukea kun ei ole hanskoja käsissä), mutta tossuasiaa olen miettinyt myös. Tähän asti olen jättänyt tossut jalkaan ja kävellyt kotio ne jalassa (matka on suht lyhyt). Mutta kun ilmat tästä vielä kylmenevät niin olen miettinyt, että varmaan ne pitäisi heittää jo rannalla pois. Olen vaan pähkäillyt että minkälaiset tossukat pitäisi hommata, että ne olisi siellä rannalla helppo vetäistä kosteisiin jalkoihin.
Totta on, että varpaita kylmää jo nyt. Täytyy heti aloittaa varvasjumppa kun tulee ylös järvestä. (itselläni ei varmasti ole liian suuret tossut, mutta kyllä niihin vettä menee sisälle aina)
Osaatteko neuvoa te, jotka olette tätä enempikin harrastaneet??- 5+12
omassa rannassa, josta on melko lyhyt matka sisälle. Uintitossuissa en pysty tuota matkaa kuitenkaan
kulkemaan. Tossut kun ovat täynnä kylmää vettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074609Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734385Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941730- 4031661
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331423Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61109Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100- 67989
- 56964
- 92938