Minkä takia Isometsä korotti ennen kisoja hemo-arvojaan omassa alppimajassa jos tiesi arvojen olevan muutenkin korkeat.Luulen että sillä on peitelty muita aineita?Ja norjan lääkäri tiesi että hemohes myös parantaa suorituskykyä.Oma mielipide on vahvasti Jaria vastaan niin moni asia klikkaa.Ensiksi soutaa ja sitten huopaa.
Haiskahtaa pahasti!!!
Hemohes-positive
8554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nyt pitää muistaa, ettei hemohes ole Suomessa kiellettyjen aineiden listalla. Uheilijoille jaetusta "maon punaisesta kirjassa" se mainitaan sallittuna lääkeaineena. Tämä on fakta kaikki muu on oletusta. Kuka siis on syyllistynyt ja mihin?
Oletko ihan idiootti?luuletko ettei huippuurheilija tosiaan tiedä mitä se ränniinsä tunkee?ei paljoa adl:n listat vaikuta,ainoastaan Fis-lista toimii tässä tapauksessa.Jokainen lääke varmasti tutkitaan mitä ennen kilpailuja otetaan.Ja on aika heikko enään turvautua adl:n tekemään porsaanreikä virheeseen.
Luuletko että Jari on niin tyhmä ettei se tarkista ko.ainetta kaikista mahdollisista listoista?
Olettamukset ja faktat ovat aivan eri asia. Kun asia lähikuukausina lopullisesti ratkaistaan, mielipiteillä ei ole mitään merkitystä.
Moni on kyllä sitä mieltä että jos Jari nostaa sen oikeus-jutun nii huonosti käy.Menee talon lisäksi loput rahatkin.Taitaa kalstella Jari vaan kansaa puolelleen.
Ehkä se tolla säälittävällä valehtelulla saa kannatusta, mutta myös menettää sitä ja todellakin se on tehny itestään pellen.
...että veren manipuloiminen on kielletty ja se on tiedossa myös suomalaisilla!
Kuinka kommentoisit asiaa?
... ja nyt kun se yrittäää kiemurrella ja valehdella, niin Suomen jo ennestään huono maine urheilu-maana dopingin suhteen on aivan pohjassa. Kansainvälinen lehdistö ihmettelee jo Suomen naisten (myönnettävästi) ihmeellistä kuntotoppia.