Tälläne vähän tymä kysymys, mutta pakko se on kysyä, että saan tietää. Ajattelin ostaa tyttöystävälle korvikset synttärilahjaks ja jtn muuta niin pitääkö se olla oikean kokoinen se ns. neula että se mahtuu korvareiästä sisään vai onko niissä kaikissa samanlainen :D:D ketokaahan tyhmälle.
Naiset kertokaahan ja miksei tietävät miehetkin.
&/&%
5298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
!!!!!!!!!!
Kaikissa korviksissa saman kokoinen, joten voit keskittyä valkkaamaan vain mieleiset! Onnea onnistumiselle!
Samaa mieltä. Ja tärkeintä kai olis tietää, ettei sillä neitosella vaan ole mitään metalleihin liittyviä allergioita. Kalliitkin korvikset on joskus tehty ihan paskametallista ja saattaa ärsyttää herkkäihosta.
Juttele myyjänkin kanssa, jos vaan mahdollista. : )
ne neulat ovat aina samankokoisia :)
Korviksen reikä on aina samankokoinen, se mihin pitää kiinnittää huomiota on tyyli. Ennekaikkea metalli, jos tyttöystävällä on vain kultakoruja tai vain hopeakoruja niin kannattaa ostaa samaa. Monelle sopii vain kulta tai hopea (eli myös valkokulta, joka on hopean näköistä, mutta parempaa).
Katso myös muuten vanhojen tai varsinkin paljon pidettyjen korujen tyyliä, jos tyttöystävä pitää tyylikkäistä ja yksinkertaisista koruista niin iso punainen timanttikoristeltu riipus ei ole ehkä paras.