Kemistä rahaa

Olen osakkeenomistaja vantaalta ja viimevuoden puolella hankin kemin takajärveltä ja kivikolta yhteensä 5 osaketta kaiken tämän sain puoleenhintaan markkina-arvosta. Minusta tulee varakkaampi kokoajan ja kemin arvottomat työttömät päihteidenkäyttäjät tienaavat minulle rahaa rutkasti sossun ja kelan myötävaikutuksesta. Kemiläiset turhuudet ELÄKÖÖN!!
6390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ootappa etelän vares niin pian taloyhtiöt ottaa sun huoneistot hallintaansa häiriöiden vuoksi. Miten sitten suu pannaan. Ei meitä ole koskaan etelän mulkvistit päässyt ennenkään kusettamaan. Täällä on vähän eri meininki kuin siellä takapajulassa, täällä noudatetaan lakia, eikä kuseteta yhteiskuntaa. Sen sun markkinaarvos voi työntää hanuriis, koska täällä asunnot on muutoikin halpoja verrattuna sun perse vantaaseesi. Paljonko maksoit neliöltä? Väitän, että sua on kustu silmään ja pahasti. Lycka till sit vaan

Äänestä

Taas on Tornion virkamieshomo asialla.

Äänestä
  • taas mieheksi eilen se oli hoitsu,virkamies,keroputaanlekuri,keroputaanhoitaja.Kyllä on sairas ihminen kokeileppa jo jotain hoitoa tai tee kiikkku itselles.

    Äänestä

Kerropas, ihan mielenkiinnosta, että mistäpäin Kivikkoa mahdoit osakkeita hankkia?

Ennen trollailua olisi syytä tarkistaa, että onko kys. kaup.osassa edes olemassa osakehuoneistoja...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Äänestä
  • parasta tuottoahan se on,tuottaa nopeasti pääomaa takasin.sossu varmin vuokranmaksaja,tulee aina ajallaan.kannattaa kyllä ostaa jos irtorahhaa on.sijotetun pääoman tutto yli 10 prossaa helposti.kämpän arvokin pikkusen aina nousee,ja vuokrat.viisas sijoittaja.

    Äänestä

jos noin hehkutat, on tainnut tulla takkiin. on kaikissa kaupungeissa säänssiä! laajat ovat mahdollisuudet varakkaalla sijoittajalla. onnea

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varakas kirjoitti:

Olen osakkeenomistaja vantaalta ja viimevuoden puolella hankin kemin takajärveltä ja kivikolta yhteensä 5 osaketta kaiken tämän sain puoleenhintaan markkina-arvosta. Minusta tulee varakkaampi kokoajan ja kemin arvottomat työttömät päihteidenkäyttäjät tienaavat minulle rahaa rutkasti sossun ja kelan myötävaikutuksesta. Kemiläiset turhuudet ELÄKÖÖN!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu