Kymmenet seurakunnat soittavat iltapäivällä kellojaan hälytykseksi ilmastonmuutoksesta. On aihettakin, sillä yön aikana pakkanen on kiristynyt jo aika tavalla ja lisää on luvassa päivän mittaan.
Kirkonkellot soivat
Ruma-Santeri
8108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tämänpäivän fasistit.Hyvin on mennyt paskapuhe ilmastomuutoksesta (ihmisen aiheuttamasta) perille.Tuollaisella paskanjauhannalla se Hitlerkin aikanaan ihmisiä kusetti,lopputulos lienee kaikkien tiedosssa.
Mikähän näissä talvipakkasissa on niin helvetin kivaa, että pitää vastustaa muutaman asteen lämpenemistä. Siinähän vähenisi hiilidioksidipäästötkin, kun ei tarvitsisi uuni punaisena lämmittää.
Mitä tekemistä hiilidioksidilla on lämpenemisen kanssa?
Kaipa sillä jotakin vaikutusta johonkin on, kun päästöjä kuulemma pitää pienentää. Tietysti paras keino vähentää päästöjä olisi lämmittää ilmastoa, mutta kun ei tunnu sekään kelpaavan.
Te, jotka ette usko ilmastonmuutokseen, olette kai uskonnottomia.
Järjen monipuolisen käytön kieltäjiä, ateisteja, antihörhöjä.
Anteeksi myös uskovaisten puolesta, tässäpä linkki voimakasta asiaa:
http://vilaurio.blogspot.com/2009/11/perkele-kilkuttaa-kirkonkelloja.html
Sivun vasemmassa laidassa on lisää otsikoita,
joista löytyy todistusta ilmastonmuutosuskontoa vastaan.
Tässäpä Pyhäpäivän saarnat.
Pyydän anteeksi meidän kaikkien ymmärtämättömien puolesta.
näin on, ahneus on hyve ja suoraan jumalasta! sen avuin kun jokainen itsekkäästi toimii ja vähät välittämättä lähimmäisestään pyrkii menestymään markkinamiesten luomassa menestyksen illuusiossa jotta kauppa kukoistaa maailmasta tulisi parempi paikka.
Hyvin menee, hiili palaa. Sen on eurooppa ja USA osoittanut viimeisen 200 vuoden aikana.
Ne kutsuivat ilmastouskovaisia kirkkoon ilmastomessuun