Suomen köyhien apu, pelastaako maailman Afrikan kautta?
Mitä maksaa ja kuka maksaa ja kenelle ja miksi!?
Kiitos ja kunnia, saamme jälleen kunnian ja luvan Suomen hallituksen ja virkamies-koneiston kautta jakaa maamme yhä vähenevää kansantuloamme, ja vero-sentejämme muualle maailmaan! Kuten juuri Tanskan ilmastokokouksen 'annista' saimme kuulla!
Miten upeaa että saamme jokainen suomalainen (mamujen osuus mukana?) luovuttaa 100milj.euroa Afrikan maiden eduksi ja afrikkalisten ilmaston ajantasalle saattamiseksi. SAMALLE VIIVALLE MUIDEN MAAILMAN MAIDEN KANSSA!?!
( Mitäs se tekee 5,3miljoonan Suomen ihmisen osalle vauvasta vaariin??? Entä sitten siellä kohdemaassaan?)
Mutta mikä on tämänkin avun perillemenon ja tarkoitukseen osoittamisen määränpää ja kohde, - miten heidän kauttaan siis saatetaan ilmastoa yhtään laadukaammaksi tai vähäpäästöisemmäksi? Vai halutaanko tällä 'siis ostaa' omantunnon rauhaa länsimaille, ja hiilipäästöt yms. -näin rahan voimalla?
Mitä tästä jo muutenkin maailman apujen turvin elävä Afrikan musta väki - tästä siis hyötyy?! Luulisi tapahtuu aivan päinvastoin, näin maalaisjärjellä ajatellen? Hyöty taitaa mennä suoraan sen maanosan valtaapitävien taskuun sekin! Mutta vastuun kantaa mm. Eurooppa lisääntyvän tänne pyrkimysten myötä jatkossakin, salaa tai virallisemmin!
Halutaanko tällä maailman lahjalla ensin auttaa heidätkin kuten muutkin vastaavassa 'alikehityksen tilassa' olevia maanosia ensin kuluttamiseen ja sen kautta 'päästöjensä' ja luonnonvarojen säästöön? Kuka kertoisi mistä on kysymys!? Mistä sitä rahaa aina riittää, ulosvientiin vaan ei oikein täällä elävien tarpeisiin?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1746808
Afrikan kauttako maailman luonto ja ilma pelastuu?Eurooppa!
Maailman ilma!
1
773
Vastaukset
- lompsaani
Mistä sitä rahaa riittää kaikille muille vaan kun MINÄ sitä tarvitsisin niin on mentävä "kassalle" tai töihin
on se niin väärin minun suu on lähinnä minua, ja turpani on auki kuin variksenpojalla, ja aivotoiminta on samaa luokkaa..
terveisin aloittaja:::
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057