Suomen köyhien apu, pelastaako maailman Afrikan kautta?
Mitä maksaa ja kuka maksaa ja kenelle ja miksi!?
Kiitos ja kunnia, saamme jälleen kunnian ja luvan Suomen hallituksen ja virkamies-koneiston kautta jakaa maamme yhä vähenevää kansantuloamme, ja vero-sentejämme muualle maailmaan! Kuten juuri Tanskan ilmastokokouksen 'annista' saimme kuulla!
Miten upeaa että saamme jokainen suomalainen (mamujen osuus mukana?) luovuttaa 100milj.euroa Afrikan maiden eduksi ja afrikkalisten ilmaston ajantasalle saattamiseksi. SAMALLE VIIVALLE MUIDEN MAAILMAN MAIDEN KANSSA!?!
( Mitäs se tekee 5,3miljoonan Suomen ihmisen osalle vauvasta vaariin??? Entä sitten siellä kohdemaassaan?)
Mutta mikä on tämänkin avun perillemenon ja tarkoitukseen osoittamisen määränpää ja kohde, - miten heidän kauttaan siis saatetaan ilmastoa yhtään laadukaammaksi tai vähäpäästöisemmäksi? Vai halutaanko tällä 'siis ostaa' omantunnon rauhaa länsimaille, ja hiilipäästöt yms. -näin rahan voimalla?
Mitä tästä jo muutenkin maailman apujen turvin elävä Afrikan musta väki - tästä siis hyötyy?! Luulisi tapahtuu aivan päinvastoin, näin maalaisjärjellä ajatellen? Hyöty taitaa mennä suoraan sen maanosan valtaapitävien taskuun sekin! Mutta vastuun kantaa mm. Eurooppa lisääntyvän tänne pyrkimysten myötä jatkossakin, salaa tai virallisemmin!
Halutaanko tällä maailman lahjalla ensin auttaa heidätkin kuten muutkin vastaavassa 'alikehityksen tilassa' olevia maanosia ensin kuluttamiseen ja sen kautta 'päästöjensä' ja luonnonvarojen säästöön? Kuka kertoisi mistä on kysymys!? Mistä sitä rahaa aina riittää, ulosvientiin vaan ei oikein täällä elävien tarpeisiin?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1746808
Afrikan kauttako maailman luonto ja ilma pelastuu?Eurooppa!
Maailman ilma!
1
804
Vastaukset
- lompsaani
Mistä sitä rahaa riittää kaikille muille vaan kun MINÄ sitä tarvitsisin niin on mentävä "kassalle" tai töihin
on se niin väärin minun suu on lähinnä minua, ja turpani on auki kuin variksenpojalla, ja aivotoiminta on samaa luokkaa..
terveisin aloittaja:::
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2224098Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112583Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382315Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861298- 481159
- 751037
- 59903
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58891- 45886