naiset mukaan lätkäjengiin. Ja tietysti lisää rahoitusta koko sakille.
Siinäpä se tärkein anti... ja piti Köpiksessä asti tuo käydä möläyttämässä.
http://www.yle.fi/uutiset/ilmastonmuutos/2009/12/halonen_sopimus_on_saavutettavissa_koopenhaminassa_1285252.html
Siinäpä se tärkein anti... ja piti Köpiksessä asti tuo käydä möläyttämässä.
http://www.yle.fi/uutiset/ilmastonmuutos/2009/12/halonen_sopimus_on_saavutettavissa_koopenhaminassa_1285252.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
syvää myötähäpeää tuon pyykkimummon puolesta... ja Suomen. Säästetään ja leikataan me vanhusten huollosta ja kouluista ja kirjastoista ja... pääasia että Suomi antaa 100 miljoonaa ilmastonmuutoksen torjuntaan. Ja naiset pitää saada mukaan. Voi vitun vitun vittu.
että eritoten mukaan ja avunsaannin piiriin tulee saada SOSIALISTISET naiset.
MTV3 tekstitv sivu 109: Ruoka lisää ilmastonmuutosta. Eli ei muuta kuin roimalle verolle sapuskat vaan, tällä suomalaisten helvetillisellä mässyttämisellä syödään maapallo tärviölle ennenpitkää. Onneksi rakastettu arvojohtajamme näyttää tässäkin esimerkkiä ja luopuu, tosin pitkin hampain ja pakolla, lautasestaan EU-kokouksissa.
Tyypilliseen tapaan suomalaiset edustajat ovat heti intopiukkana allekirjoittamassa mitä vain eteen työnnetään - eli järjestämässä maalleen mahdollisimman suuria vaikeuksia - jotta "maailma pelastuisi". Hyvää tarkoittavia hölmöjä.
Todella valitettava tilanne.
Pitäs muistuttaa Halosta, että Suomessa on työttömiä lisääntyvissä määrin.
Tais unohtaa sen jo ???
Suomen kansalaisten ongelmat vaan kehitysmaiden ja Suomeen tunkevien mamujen. Ja tietysti globaali ilmastonmuutoskusetus. Ja seksuaalivähemmistöt (joista tietysti tulee hallituksen ilmastoasiantuntija...).