Nyt kun Köpis meni pannukakuksi, on ilmastohihhuleilla arvattavasti ankeat ajat. Moni saattaa saada henkisiä vaikeuksia ja jotkut saattavat jopa panikoitua ahdistuksessaan. Mielestäni valtion tulisi järjestää laajaa kriisiapua ilmastohihhuleille. Lähestyvät joulun pyhät saattavat vielä jopa lisätä ahdistusta, varsinkin kun hihhulit näkevät paljon jouluvaloja palavan. Tämähän edustaa heille pelkästään energiankulutuksen kasvua.
Köpiksen floppi tarkoittaa myös hihhuleiden oman messias-Obama-kultin kaatumista. Obamahan ei käytännössä tehnyt mitään, muuta kuin Oscarin arvoisen teatteriesityksen. Ehkä Nobel-komitean tapaan USA:n elokuva-akatemia nyt sitten myöntää Obamalle Oscarin, vaikkei ole esiintynyt yhdessäkään elokuvassa? Myönsihän Nobel-komiteakin Obamalle oman palkintonsa, vaikkei mies ole tehnyt vielä mitään merkittävää.
Kaikesta huolimatta hyvää joulua hihhulit!
Köpiksen floppi tarkoittaa myös hihhuleiden oman messias-Obama-kultin kaatumista. Obamahan ei käytännössä tehnyt mitään, muuta kuin Oscarin arvoisen teatteriesityksen. Ehkä Nobel-komitean tapaan USA:n elokuva-akatemia nyt sitten myöntää Obamalle Oscarin, vaikkei ole esiintynyt yhdessäkään elokuvassa? Myönsihän Nobel-komiteakin Obamalle oman palkintonsa, vaikkei mies ole tehnyt vielä mitään merkittävää.
Kaikesta huolimatta hyvää joulua hihhulit!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuskasi on koskettavaa, mutta älä huoli, semmoista se on häviäjän elämä.
Muista vältellä alkoholia pitkinä synkkinä pyhinä ja hakeudu ihmisten seuraan, vaikka huoltsikalle.Sieltä löydät ymmärtäjiä ja sielunveljiä ja voit katsella ikkunapöydästä hienoja autoja tankkaamassa. Joskus saat sitten sen tuunatun taunuksesi katsastettua (!) ja pääset oikeasti ajelemaan reteästi, ties vaikka jonkun mimmin saat takapenkille! Hieno homma!
:D
Katsopas kuinka takakylän taavetti taas tarinoi huoltsikastaan :)
On mielenkiintoista nähdä, kuinka elävästi nämä peräkammarin aikamiespojat pystyvät kertomaan omasta elämästään, kunhan vain pääsevät internetin ääreen sen jälkeen kun se on äidiltä vapautunut :)
Duunariporukoista löytyy aina silloin tällöin näitä "havukka-ahon ajattelijoita"
Hehheh :)
Perustetaan hihhuleiden kriisirahasto. 200 ekkeä nokkaa kohti. Hihhulit voivat matkustaa Saharaan katsomaan, kuinka se on alkanut vihertää. Terapeutteja ja oksennuspusseja mukaan.
Isoimmat hihhulit lähetetään rahaston varoilla avaruuteen, Laika-koira-tyyppisellä aluksella. Pääsevät näkemään vähän lähempää, mikä meitä lämmittää.
Se on se outo valoilmiö, mikä paistaa päivällä.
Hyvää joulua hihhulit. Ensi vuonna uudet vouhotukset. Hirvi-influenssa ja uusi jääkausi.
huomata, etteivät mitkään lopunajan ennustukset tahdo oikein toteutua - sillä tuolla luonnolla on pirullinen tapa korjata itse itsensä ja löytää aina tasapaino, eikä viherpiipertäjän muutospyrkimyksillä ole suurempaa vaikutusta kuin hyttysen kusella valtameressä...
CRU poliisitutkinnassa, Manni samoin, Jones jäähyllä, Obama olikin pelkkä huuliveikko, Köpis meni farssiksi ja kaiken päälle meneillään helvetillinen joulun ajan kulutusjuhla ja maailmanlaajuinen lumimyräkkä ja talvipakkanen. Että hohhoijaa, sano.