Vertasin huvikseni perunalaatikon hintaa viime joululta tämän päivän hintaan.Kilohinta oli viime jouluna 3.75 e ja nyt 4.25e. Tänä aikana energian ja raaka-aineiden hinta on laskenut, myös alv.ale tuli. Kysynpä vaan miten joku voi väittää,että syömme edullisemmin jos verrataan vuodentakaiseen.
Kauppa kuppasi ennakkoon alv.alennuksen
pösilöille
4343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sitten vain kauppa, valmistaja, tuotekoko ja kappalehinnat näkyviin.
... vuoden vanhat kuitit ja pakkausten kannet tallella. Sen turvin voit siten täällä nujataa ihmisiä muka pöljänä ja idiootteina.
Kytkin palauteesi pois näkyviltä, eipä kiinnostaa.
>>luotat siihen, ettei tavallisella kuluttajalla ole... vuoden vanhat kuitit ja pakkausten kannet tallella. Sen turvin voit siten täällä nujataa ihmisiä muka pöljänä ja idiootteina.>Kytkin palauteesi pois näkyviltä, eipä kiinnostaa.
Ennen alv:n laskua nakkien ja edullisimman maksalaatikon hinta nousi yli 1 €:n, joita koiran kanssa yhdessä syödään. Alv:n alennuksen jälkeen hinnat laskivat alle €:n. Nyt hinnat näissä tuotteissa ovat juuri samalla tasolla kuin ennen alv alennusta. Joku vetää välistä, kun inflaatio pitäisi olla 0.