Reseptejä Nutrilett ym VLCD ?

damselindistress

Aloittelen tässä nutrausta, tarkoitus vetää muutama viikko täysnutrausta ja sitten osittain.

Laktoosi-intoleranttina vaihtoehdot pussien ja tetrojen kanssa rajoitetut.

Sopivia Naturdietin jauheet päärynä ja ananas, Nutrilettin uudet tetrat hunger control ja sitten heidän keitoistaan se kasviskeitto, ja joskus se creamy chicken soup.

En jaksaisi noita pirtelöitä, vaan haluan ruokaisampaa syömistä.

Jostain palstakeskustelusta bongasin täytetyt jumboherkkusienet, täytteenä tuota creamy chickeniä ja kasviksia, aion kokeilla tänään. Täytettyjä paprikoita samalla periaatteella aion kokeilla myös.

Lukenut olen myös mahdollisuudesta tehdä prtelöistä sorbettia pakastimessa.

Olisiko täällä kellään lisää vinkkejä, tai tietoa jostain sivustosta, jossa näitä reseptejä olisi enemmänkin ?

3

1095

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Allévo

      Hei!

      Kevyitä reseptivinkkejä löydät esimerkiksi nettisivultamme
      http://www.allevo.nu/Site/Templates/SubPage.aspx?id=136&epslanguage=FI.
      Olemme laskeneet jokaista annosta kohden siitä saatavan energia-, hiilihydraatti-, proteiini-, rasva- ja kuitumäärän.

      Jos olet muutenkin kiinnostunut ajankohtaisista painonhallinnan ja hyvän olon asioista, niin tule mukaan Facebook faniksemme. Olet tervetulllut kertomaan omia mielipiteitäsi resepteistä ja muustakin. www.facebook.com/allevo

      Terveisin

      Allévo

    • VierailijaX

      Vähäenergisiä laihdutusvalmisteita (kiisseliä, keittoa) laktoosittomana löytyy Easy Diet -merkillä. Keittojen makuvaihtoehdot Thai Chicken, Tex Mex ja tomaattikeitto. Kiisseleissä Kuningatar, Aprikoosi, Vadelma ja Omena-kaneli. Keittojen kalorimäärä n. 177 kcal ja kiisseleiden 35-37 kcal.

      Parhaiten omassa suussani maistuu tuo tomaattikeitto ja kiisselit. Tex Mex oli melkoinen pettymys. Eivät sisällä lihaa, vaan proteiini tulee soijasta. Viikon maistelun perusteella uskallan suositella.

    • testailtu on

      Itse olen jo pari viikkoa ohjeiden vastaisesti tehnyt juomapirtelöt lämpimään veteen, eivät maistu niin teolliselle silloin. Ja Allevon peruna-purjokeitto rasvattomaan maitoon on oikeesti jo keiton makuista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      209
      7179
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4692
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4584
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      73
      3322
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1975
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      30
      1748
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      26
      1737
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      41
      1600
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1499
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1267
    Aihe