Isometsä syytön, muut syyllisiä

Isometsä the best

Mielipiteeni asiasta on että Jari Isometsä on syytön omaan doping tapaukseen ja Hiihtoliitto aivan turhaan utelee kuka laittoi hemohestin isometsään. ISOMETSÄ ON LUVANNUT OTTAA ITSE TAPAUKSESTA VASTUUN JOTEN ANTAKAA JARIN JO OLLA!!
Tämä toinen tapaus taas on aivan käsittämätön. Petäjä puhuu ristiin koko ajan "en tiedä mistään mitään" ei ole mielestäni pätevä selostus.
Hiihtoliitto on taatusti tiennyt koko ajan tästä toisesta doping tapauksesta. Isometsälle kilpailuoikeus takaisin ja hiihtoliitto vastuuseen uudesta tapauksesta!!

5

406

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • papu

      mikä isometsästä tekee rehellisemmän douppaajan ku joku toinen käryäjä???? laittomia keinoja ja aineita on käytetty ja PISTE. siinä oon kyllä samaa mieltä, että shl:ssä on pirun monta vastuun pakoilijaa. ei johtoporras voi olla tietämätön tästä sopasta. sitä mä ootan pelonsekaisella kiinnostuksella millainen jättipotti torstaina pamahtaa. toivottavasti mimmit ei oo jääny kiinni, niin jääpähän penkki(m)urheilijoillekin jotain ihasteltavaa.

    • Ei toivoa

      ei sulla hirveesti taia sytyttää jos vielä puolustat sitäkin..faktaa on aivan jumalattomasti..lue niistä eläkä lässytä.

      • sivusta seuraaja

        miksi hiihtoliitto olisi pistänyt miehiä hiihtämään jos ovat tietäneet että käyttävät kiellettyjä aineita!!! ei ne nyt niin typeriä ole... jos kyse on immosesta niin eikö hänellä ollut myös flunssaa ja jos hän vahingossa sattu ottamaan lääkettä jossa oli kielettyä ainetta ja huomasi sen jälkeen päin...


    • Ei meinaa todeksi uskoa!

      Jari Isometsä oli omastakin mielestäni syytön vielä eiliseen asti...ja on toisaalta vieläkin. Alkaa vaan mahdottomasti ihmetyttää tämä soppa, kun joka toisella johtajasta hiihtäjään tuntuu olevan jos jonkinmoista lientä veressä. Vaikkei sitä ikinä uskoisi niin tässä alkaa maistua oikein kunnon urheiluskandaalin maku ja luulen, että tämä kaikki on ollut vaan jäävuoren huippua. Lääkärilaukku vaan esille ja sormenjälkiä naaraamaan, niin johan alkaa lisää syyllisiä löytyä. Salaliitto!!!

    • myy

      Niin, en nyt sanoisi niinkään että Isometsä on syytön (vaikka pidänkin häntä reiluna miehenä.. onhan hän kotoisin Torniosta, niinkuin minäkin :) )mutta minusta on väärin että koko hemog. raja on asetettu. miksi hiihtäjä ei saa hiihtää sillä hemolla joka hänellä luonnostaan on jos vaan pystyy hiihtään!?!?
      ja kiellettyjen aineiden lista on aivan liian laaja!! miksi esim. flunssaan ei saa käyttää finrexiä.. se tuskin parantaa mitenkään mitään kilpailu suoritusta?!?!!?
      kuitenkin, sekä Jari että Janne (joka tod.näköisesti on toinen käryäjä..) ovat syyllisiä dopingin käytöstä. en usko että kukaan voi itse sitä tietämättä "iskeä" vereensä!! Tosin Jari on sanonut jossakin että hänen käyttämä aine ei ollut kiellettyjen listassa siinä vihkosessa jossa kaikki aineet luokitellaan kielletyix/hyväksytyix, jos näin on niin vika on muualla kuin Jarissa! Vika on hänessä kuka on tehnyt ko. vihkosen ja tarkistanut sen!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      76
      771
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      144
      750
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      57
      666
    4. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      654
    5. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      643
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      624
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      44
      587
    8. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      521
    9. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      27
      511
    10. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      506
    11. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      503
    12. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      466
    13. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      401
      448
    14. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      76
      431
    15. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      426
    16. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      63
      420
    17. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      394
    18. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      36
      392
    19. Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä

      Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole
      Tanssii tähtien kanssa
      3
      390
    20. Mikä on toinen nimesi?

      😊
      Ikävä
      28
      384
    Aihe