Hei,
Auttakaa, mistä saa Rovaniemellä pianolankaa, paksuus pitäisi olla 4-4,5mm sekä 1,5mm.
Kiire, ketut odottaa!!
Kiitän!
Pianolankaa??? Kiire!
9
5397
Vastaukset
- grgrgter
Meinaatko kuristaa jonkun? :) Rovadun alkupäässä on kartanomusiikki-liike Rovakatu 7.
- lankakieppi
saa tilattua esim. Jurvan jousi, Erikoisjousi oy H:ki.
Musiikkiliikkeestä tuskin löytyy noin paksuja lankoja. Mikäli tarkoituksesi on tehdä oikeita jousia, niin mikään kitaran kielimateriaali ei ole siihen sopivaa. Langan on oltava C lankaa ja se on myöstöhehkutettava taivuttelun jälkeen.
Sahko Oy Oulussa toimittaa metalleja. Soita sinne ja kysele lähettävätkö. Älä tilaa RST-jousilankaa. Se kuoleutuu aika pian. - Repolainen123
lankakieppi kirjoitti:
saa tilattua esim. Jurvan jousi, Erikoisjousi oy H:ki.
Musiikkiliikkeestä tuskin löytyy noin paksuja lankoja. Mikäli tarkoituksesi on tehdä oikeita jousia, niin mikään kitaran kielimateriaali ei ole siihen sopivaa. Langan on oltava C lankaa ja se on myöstöhehkutettava taivuttelun jälkeen.
Sahko Oy Oulussa toimittaa metalleja. Soita sinne ja kysele lähettävätkö. Älä tilaa RST-jousilankaa. Se kuoleutuu aika pian.Kiitoksia! Täytyy ottaa yhteyttä noihin liikeisiin.
Lanka tosiaan pitää olla sellaista, että keskelle tuleva "jousi-osa" pysyy iskukunnossa vuodesta toiseen. - elemeri
Repolainen123 kirjoitti:
Kiitoksia! Täytyy ottaa yhteyttä noihin liikeisiin.
Lanka tosiaan pitää olla sellaista, että keskelle tuleva "jousi-osa" pysyy iskukunnossa vuodesta toiseen.motonetistä polkupyörän vaijeria, pianolanka huono,
- huhhuhhuhhuhhuhhuhhu
elemeri kirjoitti:
motonetistä polkupyörän vaijeria, pianolanka huono,
POLKUPYÖRÄN VAIJERIA ??????
Mitä yhteistä on vaijerilla ja pianolangalla. Ei mitään. Miksei sitten mopon kaasuvaijeria. - erno jokitaival
huhhuhhuhhuhhuhhuhhu kirjoitti:
POLKUPYÖRÄN VAIJERIA ??????
Mitä yhteistä on vaijerilla ja pianolangalla. Ei mitään. Miksei sitten mopon kaasuvaijeria.Pianolankaa sen olla pittää... ...Jalkanaruun..
Mutta mistä? - ketmale
erno jokitaival kirjoitti:
Pianolankaa sen olla pittää... ...Jalkanaruun..
Mutta mistä?Itsekkin olen rovaniemen joka rautakaupan käynyt läpi mutta eipä ole löytynyt. Mutta nyt lähetin s-postia erääseen metallialan liikkeeseen jotta jos heiltä löytyisi oikeaa tavaraa. Hintaa ei ollut näkösällä joten sekin selviää hetin kun he vastaavat.
- Jorno Ekitaival
vastaa,että käykää Muurolan erämesten "metsästyksenjohtajalta"kysymässä,miten
Kettu pyydetään ilman naruja/rautoja/lankoja/loukkuja . . . ?
Jos sanoo:"Haulikolla saunan ikkunasta ja jänikset samoin keinoin,sisäpuolelta ettei naapurit häiriinny".niin eipä ole pakko uskoa.
Mutta niin se vaan parhaiten käyttää.
Tulipahan tuokin kuultua Nätissä ko. herrasmieheltä.
Olisiko sen laulaja Anssin sukua,Abu,Daiva,Shimano vai mikä se olikaan . . . hehe
Nooh,Kentillä Pelataan
TW:Alli pamautti vittua mapillA - :)
^ onko edellisellä herralla jääny saaliit vähäisiksi? :D Liian pieni saunanikkuna?
Tiedot metsästyksenjohtajastakin on jääneet näemmä päivittämättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan653442Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan282990- 1212366
Onko tässä paljon lääkettä..
Keski-ikäselle 43v Ketipinor 100mg Brintellix 10mg Venlafaxin 75mg Xanor 1mg Propral 40mg Xatral CR 10mg Esomepratsol 42281452- 121424
Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo1631346Oi! Jorma Uotinen ja Helena Lindgren paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaudella"
Professori, tanssija, koreografi, Tanssii Tähtien Kanssa -tuomari Jorma Uotinen ja Suomen meikkitaiteen pioneeri, laulaj131098- 74989
Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää39932Riittäisi juoruakkoille puhumista tässä kylässä
On mennyt mahottomaksi touhut. Taksi renki kuskaa akkaansa töihin lienekkö mitään lupaa yrittäjältä tähän touhuun. Kylän13822