suomalaiset ulos ruotsista

4209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

noniinpätietenki!

suomalaiset pahimpia muutenkin ulkomaissa.
ei muutaku suomi-mamut tänne takas ettei tartte hävetä!

Äänestä
  • mutta kun suomi ei halua omia kansalaisiaan takaisin.itse olen paluumuuttaja,en vankilakundi vaan eläkeläinen,ei vuokratakuuta ei muuttoavustusta ei mitään,tuu vaan toimeen omillas.ei tullu muuttoavustusta ruotsiltakaan,saati sitten että kemi olisi maksanut suomalaiselle mitään,vittu kyllä korpeaa ja kun vielä satuin kuulemaan kuinka eräs maahanmuuttaja tummaihoinen valitti ettei hän voi ottaa vastaan asuntoa kun se on niin kaukana keskustasta,kokonaista kaks kilometriä.Luuli sosiaalityöntekijä vissiin etten ymmärtänyt englantia kun kertoi tuolle että jos ei asunto kelpaa hän järjestää sille kämpän keskustasta ohi jonojen,mutta mulle ei apua heru perkele.kiitti vitusti kemin kaupunki.

    Äänestä

  • suomalainen..... kirjoitti:

    mutta kun suomi ei halua omia kansalaisiaan takaisin.itse olen paluumuuttaja,en vankilakundi vaan eläkeläinen,ei vuokratakuuta ei muuttoavustusta ei mitään,tuu vaan toimeen omillas.ei tullu muuttoavustusta ruotsiltakaan,saati sitten että kemi olisi maksanut suomalaiselle mitään,vittu kyllä korpeaa ja kun vielä satuin kuulemaan kuinka eräs maahanmuuttaja tummaihoinen valitti ettei hän voi ottaa vastaan asuntoa kun se on niin kaukana keskustasta,kokonaista kaks kilometriä.Luuli sosiaalityöntekijä vissiin etten ymmärtänyt englantia kun kertoi tuolle että jos ei asunto kelpaa hän järjestää sille kämpän keskustasta ohi jonojen,mutta mulle ei apua heru perkele.kiitti vitusti kemin kaupunki.

    sattuiko muuten olemaan tämä tummaihoinen suomen kansalainen joka on koko elämänsä asunut suomessa, englantina kylläkin äidinkieli, ja työssä käy keskustassa eikä halua asua kemin slummi alueilla,siittä syystä että valkoiset huutelevat ja herjaavat...keskustassa turvallisempaa, saattaa olla yhtä paljon suomalainen kuin sinäkin.

    Äänestä

  • tsuikka11 kirjoitti:

    sattuiko muuten olemaan tämä tummaihoinen suomen kansalainen joka on koko elämänsä asunut suomessa, englantina kylläkin äidinkieli, ja työssä käy keskustassa eikä halua asua kemin slummi alueilla,siittä syystä että valkoiset huutelevat ja herjaavat...keskustassa turvallisempaa, saattaa olla yhtä paljon suomalainen kuin sinäkin.

    vaan pöytäliinaan pukeutunut hyvin ruskettunut nuori.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tättäräää kirjoitti:

suomalaiset maahanmuuttajat takaisin suomeen!!!!!
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=21640:suomalaiset-suurin-kansallisuusryhmae-ruotsin-van...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu