PIZZERIA MARHABA LEPPÄVAARA

Asiakaspalvelua kiit

Siis onko kellään muulla negatiivisia kokemuksia Marhaba pizza-paikasta?? Tykkäsin sen alkuaikoina tilata sieltä pizzaa kotiin.Palvelu oli hyvää ja pizzan sai nopeesti.Huomasi, että halusivat hyvän asiakaspiirin.
Nyt on kyllä palvelu mennyt TODELLA alas!! Lähes aina parin pizzan tilaus kestää tunnin. Onhan pizzerian sivuilla toimistusaika 30-60min,mutta mielestäni kiirevaraus pitää sanoa tilausta vastaan ottaessa!! Tilasin viime sunnuntaina päivällä kaksi pizzaa ja toimistusajaksi luvattiin "tunnin sisällä"! No tunnin päästä soitin onko pizzat tulossa, luvattiin että on jo matkalla 10min enää. 15min meni ja soitin uudelleen.Taas sama juttu. "10min sisällä". Kerroin että sanoitte niin jo 15min sitten.No pizzat saapuivat viimein.Aikaa oli kulunut 1h 35min. Olimme jo tosi nälkäisiä ja miehelläni kiire matkalle. Kuskille sitten tiukkaan sävyyn sanoimme ,että haluamme jotain hyvitystä,koska kesti aivan liian kauan. Ei mitään!! Sanoivat vaan että oli kiire! Eikö silloin voida jo tilausta vastaanottaessa mainita asiasta.Näin voi asiakas tehdä tilausken johonkin toiseen paikkaan jos ei ole loputtomiin aikaa tilausta odotella. Mutta tätähän jo tämä ylimielinen Marhaba pizzeeria ei tietenkään halua! Palvelu oli kyllä piste iin päälle,emmekä kyllä enää ikinä tilaa Marhabasta yhtään mitään!! Mielestämme todella törkeää palvelua!!! Jos on kiire asiasta pitää mainita!! Olisi ehkä riittänyt jo anteeksi pyyntö ja parin euron alennus,mutta ei mitään.Pizzat käteen ja äkkiä pois.Huhuh.. nyt onkin jo varaa valita asiakkaat ja jättää tyytymättömäyt asiakkaat tyytymättömiksi!!

14

3855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pl

      Tunnissa muuten tekee itsekkin muutaman pizzan ja halvemmalla

      • 1+1

        Niinpä miksi vaivautua ruokapaikkaan, kun kotonakin kaiken saa


    • Pera ja Laura

      Palvelu on ollut mielestäni tämän kahdekymmenen vuoden ajan aina hyvää. Nyt kuulin, että omistaja on vaihtunut viime vuoden puolella. On uusi nuori yrittäjä, taitaa olla vielä vähän oppimista, kun ei osaa arvioida toimitusaikoja. Kiire toki voi yllättää uuden yrittäjän, mutta on toki hyvä pyrkiä antamaan oikea toimitusaika. Pizzat ovat mielestäni kyllä hyviä ja näkee, että kaveri yrittää tosissaan. tsemppia vain......

    • perusnoobi85

      mun kaveri omistaa sen paikan

    • Voivoooi

      Intialaiset ruuat olivat ainakin aika vedätystä, eri kastikkeet tilattiin, tuli aivan samat. Liha vaihtoehdossa lihat olivat todella sitkeitä ja kuljetus kesti yli tunnin. No eipä tarvi enään tilata.

    • usein syönnyt

      Hyvää sapuskaa ja edullisesti. Maku on aina kohdallaan, mausteita sopivasti ja lihat ovat todella hyviä. Ystävällinen henkilökunta.

    • pizzas10

      Pizzat ovat tosi hyviä, runsas ei kuitenkaan liian lilluva vaan juuri sopiva, juustoakin on päällä sopivasti. Käyn useina!

    • pizza!!!

      Kirjoittaja taitaakin olla lähin kilpailija, kun noin kitkeriä .......

    • rdrds

      Ei tarvitse tilata Marhabasta enää. Vegepizza oli täynnä lihaa.

      • juu pa

        Taisit tilata lihalätyn.


    • trghlkf

      hah.. kiiretilaus... oot varmaa kyseisellä ajnkohdalla ollut ainut/ensimmäinen asiakas.. ja millä vitun oikeudella vaadit hyvitystä... kyllä palvelun tarjoajallakin on oikeus hyvitykseen jos vaadit "nopeampaa palvelua"... missä kasvatus... jos et hyväksy et pizzerialla on voinut olla hektinen tilanne(rysä/vitusti asiakkaita) leivo hintti ite pizzas

    • jere7

      tilasin viimeksi pizzaverkko.fi sivun kautta pizzan, kesti 45 minsa mut tuli ainakin ja oli ihan oko

    • pizzaazzip

      Ammattilainen vääntää pizzan n. 15min.

      1. Pizzapullat on tehty valmiina. 1 min pohjan teko.
      2. ainekset pohjan päälle. 1 min.
      3. Pizzan paisto 12-13 min.
      4. Toimitus asiakkaalle 15min-0,5h.

      Yhteen pizzauuniin mahtuu 6 pizzaa paistumaan.

    • Pizzazorro

      Erittäin ala-arvoinen pizza. Likainen paikka.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      74
      1290
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      921
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe