RIKOS JA RANGAISTUS

Kiusattu

Læhettækææ kaikki dopaajat tænne Norjaan, saavat tuta TODELLISEN henkisen rangaistuksen! Nyt me suomalaiset, jotka asutaan tæællæ saadaan kaikki paska niskoillemme.En edes yritæ puolustaa Suomen "hiihtomainetta", hævettææ ihan helvetisti. Ja sen voin kertoa, ettæ tæællæ kunnioitettiin suomalaisia hiihtæjiæ vielæ ennen kisoja.Tænææn KAIKKI nauraa meille!
Kiitos maanmiehille.Olkaa onnellisia, ettæ ootte kotomaassa juuri nyt.Kansallinen hæpeæ koko homma.

3

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CORTSU

      Saunan taa KAIKKI!

    • oikeus on tapahtunut

      Niin, saatpahan rangaistuksen kun oot mennyt Norskialandiin töihin tai mitä yleensäkin teet siellä. Viet veromarkat Suomesta... Häpeä!

      • suomalainen Norjassa

        Tule sie kysymææn meiltæ n 1500, jotka asutaan Norjassa, miksi ollaan tænne tultu. Se on kato me, jotka kartetaan tyøttømyyskortistoa enemmæn kuin hautuumaata!
        Muutto ulkomaille vaatii enemmæn "munaa" kuin sulla nimim.oikeus... on koskaan ollut tai tulee olemaan!Ja sitten JOUDUTAAN hæpeæmææn omia juuria,ei vois pahemmin olla juuri nyt!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1453
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      110
      900
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      751
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      720
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      697
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      671
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      669
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      657
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      67
      650
    Aihe