käännösapua!

Voisiko joku kääntää portugaliksi tämän: Odottaen parempaa huomista.

Ja tämän: Odottaen parempaa tulevaa.

-Kiitos jos joku osaisi ja viitsisi vastata :)
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Odottaen parempaa huomista = Esperando um melhor amanhã
Odottaen parempaa tulevaa = Esperando um futuro melhor

Äänestä
  • Kiitos kovasti! :)

    Äänestä

  • Portugués kirjoitti:

    Kiitos kovasti! :)

    Kuten mainitsin, en osaa portugalia. ”Käännökseni” olivat Babelfish-konekäännöksiä. Annoin kylläkin kummankin syötiksi kuukkelin nokkaan ja sieltä pukkasi portugalinkielisiä sivustoja, joilla tuollaisetkin sanamuodot esiintyivät sellaisinaan. Niinpä rohkenin uskoa noiden pätkien olevan käypää kieltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Portugués kirjoitti:

Voisiko joku kääntää portugaliksi tämän: Odottaen parempaa huomista.

Ja tämän: Odottaen parempaa tulevaa.

-Kiitos jos joku osaisi ja viitsisi vastata :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu