"Sää ei ole ilmasto" organiosaatiolta.
Jään määrä Kiinan satamissa ylittää kaiken mitä on nähty 30. vuoteen.
http://wattsupwiththat.com/
Jään määrä Kiinan satamissa ylittää kaiken mitä on nähty 30. vuoteen.
http://wattsupwiththat.com/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suomessa on ollut puhetta valelääkäreistä. Tämän palstan hörhöt uskovat tuon amerikkalaisen valemeteorologin blogiin kuin jumalan sanaan.
Ilmastonmuutos ei ole enää muotia. Sen aika meni jo. Jos et usko, katselepa ulkomaisia kyselyitä. Jos jotain piti tehdä, sen aika on ohi. Säästä hiiltä yksinäsi, mutta älä vaivaa asialla minua.
killu jäissä 7 tuntia. Jäävahvistettu matkustajalaiva joka on suuniteltu Suomen oloihin pärjäämään itsenäisesti ilman avustusta ympärivuotiseen reittiliikenteeseen.
Ilmastotieteenlaitoksen huijari puhui, että pienet alukset jäävät kiinni, jos on heikko moottoriteho. Alkaa olemaan jo uhka turvalliselle merenkululle tämä ilmastotieteen agenda johon kuuluu jäätilanteen vähättely, koska se ei sovi AGW teoriaan.