Eilen illalla sieltä palanneena täytyy todeta että on paikan rauhallisuus kärsinyt kovasti. Poliisit partioivat usealla partiolla ympäri kaupunkia ja pillit huusivat. Toisin oli vielä kolme vuotta sitten paikka oli rauhallinen eikä ahdistelijoita ollut tuohon malliin aurinkolaseineen ja he pysyivät tarkasti Veronicasin rajojen sisällä, toisin oli nyt. Ja muitakin lieve ilmiöitä siellä oli. Vartiat ja paikalliset poliisit kyllä pitävät huolen että jos ongelmia tulee niin apukin löytyy läheltä.
Onneksi tuttu ja turvallinen ravintola Vilaflor oli vielä paikallaan.
Keli ei tällä kertaa ollut täysi kymppi, mutta väriäkin sai sentään pintaan eikä vettä satanut.
Orotravasta teidelle vievällä tiellä oli useita eri tietyökohtia joten kaasujalkaa saa siellä hellittää.
Itämaiset (kiina,japani,jne) ovat vallanneet markkinapaikkoja ja myymälöitä. Tuttu hyvä ruokakauppa oli muutettu rihkamakaupaksi ja toinen hyvä kauppa oli remontissa. Mutta onneksi löysimme Sparin yläkerrasta Hiperdinon. Halvempi kuin kaikki pikkukioskit. Näytti Lidlkin olleen rantautuneen Tenerifalle useampaankin paikkaan.
Playa de las Americas
2
466
Vastaukset
- pian menossa
Niin mistä tuo Hiperdino siis löytyikään?
Hotelli Columbuksen luota Avda santiago puig serratusellin ja avda noelia alfonso cabreran kulmassa. Pienempiä dinojakin löytyy ympäri americasia mutta tämä on kunnollinen marketti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k2404159Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän402469Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h542042Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop4841997Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431800Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.941658Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh251448Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A381185Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit1211106Korvasiko kaupunki Morkon talon?
Tän missä oli joku vesivuoto talon ulkopuolella? Vai miten saaga päättyi?91094
