Hei. Minulla on tällä hetkellä reilun vuoden ollut yalen joku 5 jalkainen pöytä jonka pöytälevy on vääntynyt niin että pallot eivät reunoilla kulje suoraan vaan kaartavat voimakkaasti keskelle. Pöytä painaa vain 27kg joten olen mennyt ostamaan ihan suden pöydän, mutta en silloin tiennyt pöydistä mitään.
Etsin nyt uutta 6 jalkaista pöytää osamaksulla ja mielessä on ollut hobby hallin proway pöytä (15mm lastulevyä) ja aconin 18mm mdf levyä olevat pöydät ja lisäksi aconin 19mm kivilaatta pöytä.
Ensinnäkin kysyisin, että onko lastulevyllä ja mdf levyllä eroa? Toiseksi, te joilla kokemusta on niin kestääkö esim. tuollainen 18mm mdf levy kuinka kauan suorana tai vähintään siedettävän suorana? Nykyisen pöytäni levy on ties mitä 10 millistä lastulevyä...
Pro pelaajat kommentoisivat tähän että kivipöytä tietenkin mutta sen osittaisena esteenä on hinta enkä etsi nyt mitään pro pöytää vaan sellaista jolla on mukava lätkiä kun aloitellaan ennen baari-iltaa..
Uutta pöytää hankkimassa
4
1478
Vastaukset
- bilistelijä
Itseasiassa tän hetkinen pöytä on jotain 9mm levyä kun mittasin :'( eli ymmärrettävää että menee vuodessa ihan kieroon mutta miten tosiaan mahtais kestää esim toi hobby hallin 15mm lastulevy proway pöytä, kuinka paljon paremmin kun tää nykyinen?
- Keppi
Hyvin on ainakin minulla kestänyt HB:n pöytä. Ihan hintansa arvoinen, jos ei ole ammattilainen.
- biljardikko
Oon itekki ostamassa hobby hallin pöytää ja näyttäs kyll hyvältä mut mikä kannattas oikeesti ostaa
- bilisff
Vanha ketju, mutta kysytään uudelleen tuosta hobbyhallin bilispöydästä.
Eli tästä kyse https://www.hobbyhall.fi/urheilu-ja-vapaa-aika/musiikki-ja-pelit/pelit/proway-kipattava-biljardipoyta-183-x-99-cm
Onko kokemuksia? Aika ohkanen on vaneri, mutta pelailisiko tuolla omaksi huvikseen kotosalla?
Hinta ja koko rajoittaa noiden parempien pöytien ostamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573