Nolo homma

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/02/1048990

Kyllä Suomi poika pitää pokkansa vaikka kuinka kusetetaan.
7159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja onko sinulla jotain näyttöä, että nämä tiedemiehet olisivat väärässä?

Äänestä
  • Katsos kun maksajalle on nöyristeltävä.

    Äänestä

  • Näyttöä tulee, tänään mtv3 uutisissa professori kertoi olevansa menossa englantiin miitinkiin
    jossa käsitellään IPCC kusetusta, jossa ite pää pirut on ollu jääviä tekemään raportteja yritys-
    kytkentöjen takia.
    Niin sitä löytyy kaikenlaista kun rohkenee kysymään " ihanko totta "
    Englannin mediassa on käsitelty vähän laajemmin tätä kusetusta, Suomessa ollaan vielä
    tavarat housussa ja odotellaan mitä suuri maailma tekee, putsataanko housut vai
    ollaanko tavarat housussa jatkossa.

    Jöns lue satu " Keisarin uudet vaatteet " kaikkea voi uskoa.

    Äänestä

  • Luotatko noin kovasti wwäffään ja kriinpiissiin?

    Äänestä

SIIS PITÄISKÖHÄN ITKEÄ VAI NAURAA?!!!! Jutun otsikko on "Suomalaistutkijat luottavat IPCC-työhön". Ja katsokaapa, että keitä "suomalaistutkijoita" artikkelia varten on haastateltu: IPCC-kirjoittajaa, sekä Suomen IPCC ryhmän puheenjohtajaa!!!! :D

Objektiivista; todella objektiivista! :D

"Helsingin yliopiston dosentti, IPCC-kirjoittajan Jouni Räisänen mukaan IPCC-raportit ovat kaikesta huolimatta edelleen paras tietolähde ilmastonmuutosasioihin."

"Nämä tapahtumat eivät kuitenkaan muuta IPCC-lopputuloksia missään määrin, eli loppupäätelmät ovat hyvin kestäviä tästäkin huolimatta, Suomen IPCC-ryhmän puheenjohtaja Petteri Taalas sanoo."

Äänestä
  • on tosiaan erikoista että mielipidettä kysytään IPCC:n juoksupojilta. Onko yllätys kun kehuvat tuon propagandalaitoksen tuotoksia.

    Äänestä

  • Kertoo MTV3 tekstitv. Ja jatkaa että näin sanoo "Suomen IPCC-ryhmä". No sillä tavalla.

    Suomessa ei ole rikollisuutta, vaan ihmisiä tuomitaan syyttöminä vankilaan, sanovat vankilavangit.

    Suomessa ei ole Epoa eikä dopingia sanovat hiihtoliiton ja yleisurheiluliiton edustajat sekä hiihtäjät ja kiekonheittäjät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Höpsistus kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/02/1048990

Kyllä Suomi poika pitää pokkansa vaikka kuinka kusetetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu