ROSSON "PITSA"

Puistattaa

Söin sen kolmannen kerran elämässäni. Ja viimeisen.
Täyttä sontaa.
Ja rosso oli Malmilla. PohjoisHesassa.

3

1142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksikaksikolme

      uskonut että se on pahaa?

      • pizza_

        Puolivalmistepohja, Muttin valmistomaattikastike, rasvaista juustoa ja jotain täytteitä. Ei sillä kuuhun mennä, mutta samaa scheissea ja vielä huonompaa tarjoaa 99,9 prosenttia suomalaisia pitserioista. Kunnon pizzaa et oikeastaan saa missään Suomessa. Joo onhan noita italialaisia ravintoloita mutta yleensä hinta on aivan järkyttävä ja tuote on vähän sinnepäin, kun suomalaiset eivät osaa vaatia.


      • Nimimerkkki
        pizza_ kirjoitti:

        Puolivalmistepohja, Muttin valmistomaattikastike, rasvaista juustoa ja jotain täytteitä. Ei sillä kuuhun mennä, mutta samaa scheissea ja vielä huonompaa tarjoaa 99,9 prosenttia suomalaisia pitserioista. Kunnon pizzaa et oikeastaan saa missään Suomessa. Joo onhan noita italialaisia ravintoloita mutta yleensä hinta on aivan järkyttävä ja tuote on vähän sinnepäin, kun suomalaiset eivät osaa vaatia.

        Itse asiassa täällä päin paras pizza eräässä ymmärtääkseni turkkilaisten omistamassa paikassa. ja sanoisin ketjujen ulkopuoliset parhaita yleisesti ottaen aika varma olen. ps.syömäni rosso ei ole heikoin esitys mutta sanoisin melkein.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      62
      2099
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      231
      1242
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      930
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      832
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      57
      826
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      104
      731
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      676
    Aihe