Elikkäs... Olen 13 vuotias tyttö kuopiosta ja haluaisin ratsastaa kesällä. siis olen mökilläni joka toinen viikko ja ei ole mitään tekemistä niin onko kellään hevosta tai hevosia PIELAVEDELLÄ TAI KEITELEELLÄ?? Olisi kiva tulla kanssasi hoitamaan hevosia ja ratsastamaan vaikka kanssasi jos omistat useampia hevosia. Olen ratsastanut kohta puoli vuotta tallilla mutta heppoja olen hoidellut melkein koko ikäni... Voitaisi tutustua ja käydä aina maastoilemassa ja silleen:) Jos myös tiedät joitakin talleja(minä tiedän vain yhden olikohan se koivuharjun talli :D) niin ilmoita koska voisin maksaa ratsastuksestani... :) olisin kiitollinen tidostasi! :)
Pielaveden talleista...!
HeppaHullu<3
93461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Riitan talli pielavedellä on hyvä kannattaa mennä sinne!
Tämä kyseinen Riitan talli on aivan hirveässä kunnossa meinaan tallia kannattas lopettaa koko talli jos ei osata tallia kunnostaa vesi tulee katosta läpi ja tiedä millon romahtaa koko rakennus ihme että kukaan ei ole vielä ilmoittanut mihinkään
Ylihinnoiteltu harrastus talli jossa opetus ja laatu rahastusta
Oma ajatukseni on (enkä nyt seiso yksin tällaisen ajattelutavan takana), että ei pitäisi lausua varmana totuutena sellaista asiaa, jonka vain luulee olevan totta. Myöskin netissä nimettömänä huutelu kyseenalaisella päämäärällä on ikävä ja haitallinen tapa nykymaailmassa, josta ihmisten pitäisi oppia pois. Siispä kaikella rakkaudella, myös tallin puolesta, kehotan ottamaan suoraan yhteyttä talliin, jos jotakin on jäänyt hampaankoloon tai on jokin huomio tai kehitysidea talliin liittyen.
Kaikki olemme ihmisiä ja täydellisyyttä ei voi odottaa keneltäkään ja asioista pitää puhua, enkä nyt tarkoita hirveää myrskyä netissä, vaan mielellään kasvotusten asiallisesti.
Vielä muistuttaakseni: tässä en tarkoita sitä, että esim. netissä myrskyävä ihminen olisi jotenkin arvottomampi kuin joku muu. Jokainen on erittäin arvokas, mutta jokaisesta teosta ei tarvitse eikä pidäkään tykätä.
Ja kiitoksia kaikille rohkaiseville ja kannustaville kommenteile, joita on saatu - jos joku heistä nyt sattuu lukemaan kommentin.
Ystävällisin terveisin,
Maria
Olipa hieno kirjoitus!
Tosiaan raukkamaista tuo selän takana huutelu.
Hevonenhan hoitaa masennustakin.!!Kauniit maisemat,hienot ratsastusmaastot ja ystävällinen ilmapiiri on Riitan tallin vetovoima ammattiosaamisen lisäksi.
Kylläpä on hieno tuo dvd Riitan tallin Suomi 100-,Suomen hevonen 110-vuotisjuhlasta.
Arvokas juhla,hieno toteutus.
Tehkää perässä!!!
Talkoilla tehdään yritykselle tuloja esim kyseinen juhla
Anteeks
Riitan talli alan itsekin käymään siellä
Kanttii kokeilla Riitan tallia❤️ Siellä on kivoja heppoja ja Salama on mun lempsu👉👈 Kanttii oikeesti kokeilla, kehdotan