Tulikohan massiivisille ilmastonmuutosrobakanda rahastukselle pää käteen. Rikkoutuikohan jo rienauksen kriittiset rajat. Petos ja huijjaus sai jatkua vuosikausia, mutta olikohan sittenkin menty jo jonkin rajan yli, kun alettiin soittaa kirkkojen hätäkellojakin huijjaushommien takeeksi?
Pitäisikö todeta, että sitä saa mitä tilaa? Entäpä jos nämä lumet ja pakkaset ovatkin vasta varoitus siitä mitä tulee, jos huijjausta ei lopeteta?
Kyllähän maapallolla on tekijänsä takuu, mutta takuuehdot on laiminlyöty jo aikojen alusta. Väärinkäytön seuraukset ovat ilmeiset, mutta se ei tarkoita sitä, että valmistaja ei tuntisi tekemäänsä tuotetta ja tietäisi sen toimintaperiaatteet täysin.
Pitäisikö todeta, että sitä saa mitä tilaa? Entäpä jos nämä lumet ja pakkaset ovatkin vasta varoitus siitä mitä tulee, jos huijjausta ei lopeteta?
Kyllähän maapallolla on tekijänsä takuu, mutta takuuehdot on laiminlyöty jo aikojen alusta. Väärinkäytön seuraukset ovat ilmeiset, mutta se ei tarkoita sitä, että valmistaja ei tuntisi tekemäänsä tuotetta ja tietäisi sen toimintaperiaatteet täysin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitä, onko nyt kumottu se fysiikan laki, että hiilidioksidi absorboi lämpösäteilyä?
Mitä, Jöns tuo hohhelin pikku apulainen on taas täällä. Kävitkö välillä tyttöjen kanssa saunassa?
Kerro nyt jönssi, miksi se pitäisi kumota? Miksi se on sinulle niin tärkeää?
Useaan otteeseen, ja sinulle, pikku ituhippi hinttari on linkitetty tutkimusten lähdeviitteet useaan otteeseen. Sori, puoltamasi ydinvoiman lisärakentaminen ja NWO-pakkoverot saavat vielä hetken odottaa....
Kumma juttu, kun sinulle hörhö on linkitetty aivan vastakkaisten (oikeiden) tutkimusten lähdeviitteet vielä useampaan otteeseen.
Muhahahaa. Miks niiden tekijöiden ulottuvilta pitää sitte nykyisin kerätä pois veitset ja köydet??
Jos tarkoituksenasi on saada kaikki tieteenkieltäjä-hihhulit ja denialistihörhöt näyttämään lapsellisilta idiooteilta, niin onnistut siinä erinomaisesti.
No terve, taas sama juttu. No, onkos todistettu että sillä on mitään tekemistä ilmastonmuutoksen kanssa? No ei. On vain teoria, jota tuetaan tietokonemallinnuksilla, joissa lähtöoletuksena on esim. se että hiilidioksiditason noustessa vesihöyryn määrä pysyy tasaisesti paikallaan. Tämähän on silkkaa puppua. Eli aikamoisia ongelmia on vielä ratkaistavana. Noin aluksi. Sitten voisi selvittää seuraavaksi, miksi mallinnuksissa on erilaiset laskutavat eri kasvihuonekaasuille, kun fysiikan peruslakien mukaan niin ei voi olla, jos tutkitaan samaa ilmiötä samalla ajanjaksolla. Näistähän olisi kiva aloittaa. Vai mitä?
Kyllä vaan on todistettu.
Ja sekin on fakta, että sinä olet huuhaa-hörhö ja pelle ja tieteenkieltäjä-hihhuli.
Omistautuisit hihhuli samalla innolla vaikka raamatun tutkimiseen, niin voisit hakeutua hyväpalkkaiseksi saarnaajaksi vaikka helluntailaisille tai jehovalaisille.