Semmosta kysyisin

Että kun oikein paljon lämpenee, niin alkaako sitten olla jo kylmä? Vähän niinkuin se että kun mennään tarpeeksi pitkään vasemmalle, niin tullaankin oikealta takaisin.

Kysyisin velipojalta mutta kun se ei ole paikalla. Se on maailman viisain ihminen, koska se on akateeminen ja sillä on ihan oikea ÄO. Tässä pitäjässä ei muilla ole, en ainakaan ole kuullut että olisi.

Laitan tähän loppuun nuo litaniat mitkä lupasin: Puoskarihörhöt, puoskarihörhöt, ´kuumin decadi ikinä, hansen, hansen, hansen, eioo talvee, eioo talvee, Suomi 0.5% pinta-alasta.
484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuleppas pois sieltä mun koneelta, poikkesin tähän osuuskaupan baariin ottaamaan seittemäntoista olutta ja täällä on veelani. Ettet nolaa mua enää enempää.

Äänestä

ja silloin kysymys inversiosta ja ilamston äärevyydestä. Kova talvi ja pitkät pakkaskjaksot ovat osoitus tästä ilmaston lämpenemisestä josta saadaan todellista tietoa tietokoneesta elä lämpömittariella

Äänestä

Hohhoijaa. Pitänee vielä kerrata pari asiaa kun ei mene jakeluun:

- Suomessa on sää, Rio de Janeiron helteet ovat ilmastoa
- Oli sadetilanne mikä tahansa, se vahvistaa AGW:n vaikutuksen. Kovat lumisateen talvella ja sateettomat kaudet kesällä, molemmat kiistatonta todistusta AGW:sta
- Tiedettä ei pidä henkilöidä, turha vedota Jonesiin. Hemmetin petturi. Ei niitä mittauksia ja tutkimuksia oikeasti kukaan henkilö tee, ainakin siihen on turha vedota.
- AGW oli havaittavissa jo silloin, kun Titanic törmäsi jäävuoreen. Kuinkas muuten se olisi voinut jäätiköstä irrota?
- Pachauri rules
- Epäilijät ovat hörhöjä
- AGW:n kannattajien linkkilista on asiallista tiedottamista
- Muu onkin sitten mielisairasta spämmäämistä
- Joka on lähtöisin peräkammarista, jonka ikkunan edessä on lumikinos, jonka takaa ei globaalia tilannetta tajua kun tuijotetaan omaa lämpömittaria vajakkina lääkkeet ottamatta

Tajutkaa nyt retardit tämä. Jättäkää nämä hommat tämän plastan klimatologeille. Lopettakaa se raporttien selailu. Jos te epäilijät ette olisi niitä turhan tarkkaan lukeneet olisi vieläkin kiva virheetön tietopaketti käsissä. Nyt pitänee määrätä uusi vero että saadaan paprut oikeesti tarkastettua.

Äänestä
  • Tämä olikin hyvä tiivistelmä: AGW-kootut selitykset. Hohheli voi sitten copypastata tämän jokaiseen ketjuun. Toivottavasti hohheli osaa olla kiitollinen kun säästit häneltä vaivan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perehipsis-töh kirjoitti:

Että kun oikein paljon lämpenee, niin alkaako sitten olla jo kylmä? Vähän niinkuin se että kun mennään tarpeeksi pitkään vasemmalle, niin tullaankin oikealta takaisin.

Kysyisin velipojalta mutta kun se ei ole paikalla. Se on maailman viisain ihminen, koska se on akateeminen ja sillä on ihan oikea ÄO. Tässä pitäjässä ei muilla ole, en ainakaan ole kuullut että olisi.

Laitan tähän loppuun nuo litaniat mitkä lupasin: Puoskarihörhöt, puoskarihörhöt, ´kuumin decadi ikinä, hansen, hansen, hansen, eioo talvee, eioo talvee, Suomi 0.5% pinta-alasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu