Minulla on aika jotenkin kummallinen pukeutumistyyli sekä kummallisia harrastuksia. Olen aasialaistaustainen ja useimmiten tykkään pukeutua mustiin. Musta nahkatakki, jossa on pari smiley-heijastimia tarroina, mustat farkut ja musta paita eli sisältyy useimmiten synkkään liittyviä kuvioita (kuten luurangot ja pääkallot tai voodoo-nuket). Stetson-hattuni on taas ruskean värinen ja hiukseni ovat luonnostaan mustat. Joskus saatan kuunnella Heavyä, mutta tuskin se helpottaisi ahdistukseni (poikkeuksena tykkään kuunnella Nightwish Amaranth), joten lähinnä tykkään kuunnella Pop- ja Rock-musiikkeja, varsinkin Dance- ja Disco-tyylisiä, jopa japaninpoppia ja rakkausmusiikkeja. Olen myös HR Gigerin-fani, joka tekee painajaismaisia liittyviä taiteita. Elokuvien ja TV-sarjojen suosikkini ovat supersankarit (varsinkin Heroes), anime, kauhu, seikkailu, joskus draama, komedia ja perhe. Uskon yliluonnollisuuksia, mutta en avaruusolioihin ollenkaan. Synkän ja pelottavan ulkokuoreni alla on väärinymmärrystä ja epätoivoa, en kuitenkaan paha ihminen ollenkaan, sillä esim. haluan suojella luontoa (esim. ostamalla Jotsenmerkkiä ja Luomua). Olen goottifani, jossa ihmiset pukeutuvat rock ja punk-tyyliä (ei kuitenkaan Dead-muotona). Olen pukeutunut ja kiinnostunut kyseisiä harrastuksia kurjan menneisyyteni vuoksi, siksi. Mutta jotkut voivat olla semmoisia ihan huvin vuoksi, ei pelkästään kurjat menneisyydet. Voi veljet, olenko minä muka gootti! Pehmojätkä?
Olenko jonkinlainen pehmojätkä?
Friikki?
0
855
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627