ovat kasvussa. En yhtään epäile, kun vilkaisee näitä juttuja. Jos elämässä ei ole muuta kuin olla netissä illat pitkät, niin kyllähän se kyynistää ihmistä ja aiheuttaa kaikenlaisia sivuoireita kuten unettomuutta, epäsosiaalisuutta ja "mörököllimäisyyttä". Ihminen alkaa muistuttamaan mörköä, saamatonta nahjusta, joka tukka silmillä naputtelee sormet vereslihalla mitä omituisimpia viestejä. Jos suomea puhutaan, voisi sanoa karkeasti tätäkin palstaa nopeasti silmäillen, että mielenterveysongelmia on tai jos ei ole, niin niitä on tulossa passiivisen ja epäsosiaalisen käytöksen tuloksena. Minkähänlainen rotu tästä muodostuu? Koukkuselkäiset ja pattiniskaiset 20-30-vuotiaat.
Ei hyvä heilu. Jos ihmiset edes liikkuisivat tänä päivänä, mutta jokainen vaan kököttää omassa kopissaan näpyttelemässä tarinoita mielikuvituksen ja totuuden rajamailta. Todellisuus ja moraalikäsitykset ja käsitys oikeasta elämästä hämärtyy.
Palveleeko tällaiset sinkkupalstat edes pariutumisen edistämistä tai henkistä hyvinvointia? Minusta ei. Tällaiset sinkkupalsta voisi kylmästi lopettaa. Oikea elämä on jotain ihan muuta ja onneksi sitä on, koska täällä meno on sairasta.
Ei hyvä heilu. Jos ihmiset edes liikkuisivat tänä päivänä, mutta jokainen vaan kököttää omassa kopissaan näpyttelemässä tarinoita mielikuvituksen ja totuuden rajamailta. Todellisuus ja moraalikäsitykset ja käsitys oikeasta elämästä hämärtyy.
Palveleeko tällaiset sinkkupalstat edes pariutumisen edistämistä tai henkistä hyvinvointia? Minusta ei. Tällaiset sinkkupalsta voisi kylmästi lopettaa. Oikea elämä on jotain ihan muuta ja onneksi sitä on, koska täällä meno on sairasta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
lutkat eli maapallomme alhaisimmat eliöt ovat monesti todellakin mielenterveysongelmaisia, monet sairastuvat masennukseen kun ovat jakaneet pilluaan vuosia.
Voin rehellisesti sanoa että itselläni ei olisi mitään ongelmia jos saisin pillua kauniilta nuorelta bimbolta muutaman kerran viikossa.
Joo toi on kyl totta, että tääl liikkuu aika pimeitä tyyppejä joilla ei ole kaikki kotona.
Mun viestin yläpuolella pari hyvää esimerkkiä. :)
vanha omnipotentti ämmä!
Et ymmärrä miesten ongelmista mitään. Eihän sinun tarvitse välittää, koska teet vain sen mistä sinä koet saavasi hyötyä. ATM on sinun silmiisi mielenvikainen. Ei ihme, jos perustarve jää tyydyttymättä normaalilla tavalla vuosikausia.
Seksi on perustarve, ja niin kauan kuin naiset pihtaavat sitä miehiltä on miehillä oikeus tehdä mitä tahansa saadakseen pillua. Myös valittaa palstoilla saamattomuuttaan. Et voi kiistää sitä tosiseikkaa.
Oikea elämä on ATM:lle kylmää yksinäisyyttä ja kärsimystä. Hänen olisi todellakin parempi mennä ulos ja lenkille ja raiskata tai eliminoida kaltaisesi femakkonatsit, jotka riistäisivät heiltä oikeuden sananvapauteen ja ongelmien sanalliseen rauhanomaiseen selvittelyyn.
Peace!
Eihän täällä palstoilla mitään muuta tehdä kuin lutkitellaan naisia ja huudetaan kuinka kauheita huoria kaikki naiset ovat? Mitä ihmettä tarkoittaa tämä "en saa koskaan"-ruikutus? Naistenhan pitäisi olla kauheita jakareita.
SE JAKO VAIN EI MENE KAIKILLE miehille, ja se rassaa aika monia.
Näin atm ajautuu vähitellen marginaali ryhmiin, jotta saa edes jonkun todellisen syyn elämän tilalleen. Olisin mieluummin vaikka skinhead-atm kuin olmi-atm joka ei kiinnosta naisia sellaisena ihmisenä kuin on.
Mikä oikeus naisilla on vaatia miestä muuttumaan joksikin ihan muuksi ? Tää on liikaa vaadittu.
Kuka haluaa tälläistä vaativan naisen?
Ketjuun saadaan kivasti viestejä kun sama tyyppi viestii ainakin kahdella (jos ei kolmellakin) nimimerkillä..Sopii hyvin aloittajan aiheeseen..Surullista.
Lisää hyviä esimerkkejä. "Kaikki naiset on huoria ja miehet joutuu elämään ilman." Melkoisia pahvipäitä. Mutta eihän sille mitään voi jos kaikki ei ole kotona.
Asiaa puhut. Erittäin häiriintynyttä porukkaa tässäkin ketjussa. Mutta kyllä täällä joskus ihan asiallisiakin vastauksia kysymyksiinsä saa.
ikuinen suhteiden kaatuminen alkaa vaikutamaan. Samaan aikaan muut löytävät kestävät suhteet tosta vaan.