Fazerin cream cracker

makuhermo

Kävin muutamassa kaupassa hakemassa, mutta tarjolla ei ollut kuin kantolan versiota. Ostin, mutta ne eivät olleet yhtä hyviä kuin fazerin. Saako fazerin cream crackereitä enään mistään? Netistäkään ei löydy tietoa.

5

6733

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nopea ratkaisuehd.

      ei ole mitään vikaa, menee ihan täydestä, kokeile edes kerran, ei tule kauhean kalliiksi.

      Oranssi paketti. Yksittäisen paketinkin voi ostaa. Yleensä sisääntuloaukosta tullessa heti pian vasemmalla.

      • makuhermo

        Kiitos vinkistä. Kokeilin, mutta liiterin versio ei minusta ollut edes kantolan veroinen.


      • pitää testailla
        makuhermo kirjoitti:

        Kiitos vinkistä. Kokeilin, mutta liiterin versio ei minusta ollut edes kantolan veroinen.

        että ne muut menevät silti kaupaksi...
        Oletko nyt ihan tosissasi tuosta makuasiasta verrattuna Lidlin tuc-suolakekseihin?

        Niiden perunalastut ovat kyllä yhtä rasvaisen oloisia kuin muutkin halpis-perunalastut. Onko perunalastuissa ihan oikeasti eroa? Ovatko jotkut parempia kuin jotkut.

        Ainakin paksuudessa ja poimutuksessa on rajustikin eroa. Osa aaltoilevaa, osa selkeästi poimutettua, osa hajoaa, kun vähänkin puraisee, tuhanneksi palaseksi (ei kiva, jos liian ohut) ja osaa saa melkeinpä jyrsiä.


        Totta kai jos ihmisellä on rahaa, saa olla merkkiuskollinen.


    • makuaisti turtunut

      Ihan yhtä hyviä ne ovat ja Lidlin ovat vielä parempia. Samoin tuc-kekseissä et kyllä huomaa mitään eroa, pistätkö poskeen Pirkan, Lidlin vai LUn keksejä, joten miksi maksaisit enemmän.

    • *huokaus*

      Eipä tee Fazer enää niitä maailman parhaita voileipäkeksejä. Keksiliiketoiminta myytiin jo aikoja sitten LU:lle ja niillä on valikoimassa vain tämä Jyväshyvän versio, joka ei ole yhtä hyvää. Harmi. Nyt voi enää vain muistella, millaista oli keittää muki teetä ja tehdä viereen torni voilla sekä kurkulla tai marmeladilla päällystettyjä voileipäkeksejä. Nämä nykyisin myynnissä olevat kelpaavat syötäväksi vain, jos kaapissa ei ole mitään muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6205
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3485
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe