Vihdoinkin AITOA FAKTAA !!

4158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Enpä löytänyt mitään faktaa, vain pelkkää hörhöilyä. Hämäräperäinen ja epäilyttävä huuhaa-sivusto, jonka ylläpitäjistä ei edes löydy mitään tietoa.

Äänestä
  • Ja hohhelia patittaa, kun ei voi haukkua ylläpitäjiä öljy-yhtiöiden edustajiksi, kun ei löydä niitä sivustolta. Voi reppanaa.

    Äänestä

  • kepsikko kirjoitti:

    Ja hohhelia patittaa, kun ei voi haukkua ylläpitäjiä öljy-yhtiöiden edustajiksi, kun ei löydä niitä sivustolta. Voi reppanaa.

    keskustella niistä miljardiluokan rahoittajista jotka ovat koko ilmastonmuutoshysterian, -politiikan ja propagandan taustalla, se rahamäärä kun on monikymmenkertainen verrattuna siihen että jokin öljyfirma on joskus rahoittanut jotain yksittäistä ilmastotutkimusta.

    Äänestä

  • .................. kirjoitti:

    keskustella niistä miljardiluokan rahoittajista jotka ovat koko ilmastonmuutoshysterian, -politiikan ja propagandan taustalla, se rahamäärä kun on monikymmenkertainen verrattuna siihen että jokin öljyfirma on joskus rahoittanut jotain yksittäistä ilmastotutkimusta.

    Hassu juttu on se, että nämä AGW kansan pääviholliset aja suuret saatanat öljy-yhtiöt ovat myös rahoitelleet IPCC:tä ja muita AGW hankkeita. Muistaakseni joukossa olivat BP ja Exxon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


_ kirjoitti:

http://www.climategate.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu