SYnttärikahveja pitäisi anopille kohtä keittää ja aion tehdä ihan tavallisia leivoksia vieraille. Itselleni kuitenkin haluaisin jotai vhh:ta joten mitä sitä tekisi? semmoista mitä voisi pöytään laittaa et muut voi myös ottaa, eli jotakin mahdollisimman "normaalin"makuista. Voi olla makea tai suolainen...kiitos avusta!
Mitä synttärikahveille
5
756
Vastaukset
- idis...
Höh, vastasin jo kerran, mutta vastaus taisi mennä taivaan tuuliin... Siis: Mieluiten tietysti leipoisi itse kaikenlaista, mutta minä olen meillä ainakin se, joka ne ylijääneet herkut sitten puputtaa. Ei hyvä! Olen laittanut tarjolle mm. seuraavanlaisia ruokia:
-juustoja, vihanneksia ja juureksia (ja hedelmäpaloja) cocktailtikkuina, vartaina tai dippilautasella
-leipäjuustoa kylmänä tai lämmitettynä, hillolla tai ilman
-marjarahkaa sellaisenaan tai hyydykekakun täytteenä
-erilaisia tummia suklaita sekä pähkinöitä- +++++++
noista on leivonnainen????
- tietty...
+++++++ kirjoitti:
noista on leivonnainen????
VHHlla on käytettävä mielikuvitusta!
- vhh:ta
+++++++ kirjoitti:
noista on leivonnainen????
Ei mikään tietenkään! Ei aloittaja sanonut haluavansa itselleen leivonnaista, vaan jotain vhh:ta.
Jos aikoo tosiaan mennä vähillä hiilareilla, niin täytyy jättää kaikki leivonnaiset pois. Tai sitten pitää vaan reilusti herkkuhetken ja ottaa sen leivonnaisen. Ihan turhaa alkaa räpeltämään jotain "vähähiilarista" pullaa, koska sellaista ei ole olemassakaan... - :)
vhh:ta kirjoitti:
Ei mikään tietenkään! Ei aloittaja sanonut haluavansa itselleen leivonnaista, vaan jotain vhh:ta.
Jos aikoo tosiaan mennä vähillä hiilareilla, niin täytyy jättää kaikki leivonnaiset pois. Tai sitten pitää vaan reilusti herkkuhetken ja ottaa sen leivonnaisen. Ihan turhaa alkaa räpeltämään jotain "vähähiilarista" pullaa, koska sellaista ei ole olemassakaan...Tein juuri juustokakkua. Käytännössä hiilarit tulevat keksipohjasta ja senhän voi jättää poiskin. Sokerin tilalle laitoin makeutusainetta, muuten pohjassa kananmunia, tuorejuustoa ja creme fraichea sekä liivatetta, sitruunamehua ja vaniljaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.923965Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973317Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1252617Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2121994Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201784Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m841741Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä961701- 1101539
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11301- 571202