Tässä tulee nyt taas tällainen aloittelijan tyhmä kysymys....
Itselläni olisi nyt tarkoituksenani kääntää kaikki omat cd-levyt muistitikulle. Tarkoitukseni on kuitenkin kuunnella niitä kotistereoideni kautta eikä siis tietokoneen välityksellä. Eli siis jos käännän nuo levyt muistitikulle ja mp3 muotoon niin soittaako kotistereot nuo? Vai pitääkö ne jättää normaalimuotoon?
Tuo mp3 systeemi on minulle vähän vieraampi koska olen sen verran vanhanaikainen, että jos ostan kyllä levyn jos kolahtaa musiikkimakuuni.
Omat levyt mp3:ksi?
4
441
Vastaukset
Aika mahdotonta tuohon on vastata. Veikkaan että jos on usb niin pystyy. Mutta mikä on "kotistereo", merkki ja malli auttaisi aika paljon enemmän ja varmasti tuo tieto löytyy valmistajan laitetieto sivuilta helpoiten.
Sama kuin kysyisi toimiiko c-kasetti soittimessa missä on vain cd-asema, mutta sitä tietoa ei tiedetä.- 7+8
stereosi soita niin ainakin DVD soittimet kytkettynä stereoon soittavat...
Mutta jos laitat tikulle kaikki niin ei onnaa...
MUTTA: on olemassa kaapelia valmiina, tietokoneen kaiutinliitännästä stereon rca tuloon (eli pc päässä on 3,5mm plugi ja stereon päässä 2kpl rca liitin), jolloin voit soittaa stereoista musaa tietokoneella...
:) Mistä ihmeen normaalimuodosta puhut? MP3 on normaalein muoto tietokoneella säilytetylle musiikille. Katso stereoittesi käyttöohjeista toistavatko ne MP3:a.
- the_robot
Kiitoksia vihjeistä. Stereot merkiltään Sony Genezi (200 w) ja kyllähän tuossa sterkkojen pahvilaatikon päällä oli merkintä mp3 eli ei muuta kuin levyjä kääntelemään ja soittelemaan =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202760Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3472417Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262202Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o372166Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581778Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121312Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181309- 661165
- 551160
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?41125